Exmuslimka Beatrice Radosa: Zásadní je, aby konečně začaly intervence proti Islámskému státu.

Exmuslimka, členka akční rady Bloku proti islámu a úspěšná blogerka Beatrice Radosa o uprchlické krizi

Jak hodnotíte činnost IVČRN a Bloku proti islámu?

To by nejspíše měli ohodnotit zejména lidé zvenku. Ale z mého pohledu, tím spíš, že jsem součástí IVČRN ještě z dob, kdy jsme pouze zachraňovali muslimky přes facebook, tak si myslím, že IVČRN, respektive BPI reaguje na sled událostí nejlépe jak může. Občas jsme možná i my velice zaskočeni tím, jak z facebookového koníčku se stal koníček , který zabírá více a více času, a je potřeba do něj vkládat více a více zodpovědnosti. Myslím, že už máme slušný seznam toho, co jsme úspěšně podnikli. Od peticí až po demonstrace a další akce.

Jak naopak hodnotíte činnost Adama Bartoše a jeho Národní demokracie, nezdají se Vám jeho aktivity fašistické?

Národní demokracii ani nevím jak hodnotit, protože popravdě, kromě té demonstrace se šibenicemi, já vlastně vůbec nic o nich nevím a nijak je nesleduju. Adama Bartoše znám už déle, a ten se v mých očích odepsal už skoro čtyři roky zpět, kde byl spolu se mnou jedním z diskutujících na jedné přednášce. Nejdříve jsem jeho pomatené protižidovské kecy brala jako vtip a parodii na muslima, protože vedl úplně stejné protižidovské bláboly, jako které jsem poslouchala jako muslimka v mešitě. Bohužel šok nastal, když mi došlo, že to pan Bartoš myslel naprosto vážně. Občas mám pocit, že s jeho rétorikou by zapadl mezi muslimy.

Chystáte se politicky angažovat v Bloku proti islámu?

Politicky angažovat? Upřímně já sama nevím. Cením si toho, že jsem byla zvolena do akční rady BPI. Nechci lidi zklamat, ani samu sebe. Chci dělat maximum pro to, co považuji za důležité. Jestli to bude i politická angažovanost teprve ukáže čas.

Jaký máte názor na výstavbu uprchlických táborů?

Zásadní je, aby konečně začaly intervence proti Islámskému státu. Je zajímavé, že když se jednalo o takzvané „arabské jaro“, a takzvané rozšiřování demokracie, západní mocnosti neměli žádný problém pod touto záminkou napadat státy Severní Afriky a Blízkého východu. Naše sluníčka jim dokonce k tomu tleskala. A samozřejmě že se tím i snížila cena ropy. Ale když vidíme výsledek těchto intervencí, sluníčka najednou chtějí zachraňovat lidi v nouzi, ale ne jejich země. Asi si uvědomují, že i oni mají máslo na hlavě. A západní mocnosti samozřejmě nic proti islámskému státu nedělají, protože díky němu je cena ropy ještě nižší. To, že Turecko, člen NATO, napadá Kurdy, jediné bojovníky proti ISIL, je už jen třešnička na dortu. Takže můj názor je, že Islámský stát by se měl zastavit, tím zachránit vlast lidem, co utíkají do Evropy, plus také posílat dostatečnou pomoc do uprchlických táborů v okolních zemích.

Jste pro uzavření hranic před nelegálními imigranty?

Ano. To ale neznamená, že si neumím představit situaci, kdy vláda by přivezla například kurdké ženy a děti, z kterých si islámští bojovnívi dělají otroky. To už ale nejsou nelegální imigranti, protože by dostali vízum.

Jaký předpokládáte další vývoj s bojem proti islámu?

Popravdě nevím. Ale čeho se bojím, že bude přituhovat. A my bychom měli být o krok napřed.

Beatrice Radosa, 27.8.2015

beatrice

Komentáře