Fráze „není to problém“ dělá další problém! Vymazat ze seznamu. Okamžitě!!!

Naučme se lépe vyjadřovat a nepoužívat tuhle frázi, která děla průser úplně všude a při každé situaci. Je nebezpečné, jelikož vysílá signál „problém“, tudíž, když řeknete, „není žádný problém“, nastane skutečně problém.

Jednou jsem pracovala jako servírka v kavárně a byla jsem tímto neponaučená. Když přisel jeden zákazník, který si objednal jídlo, a já jen dodala: „není problém, zařídím“. Zákazník mne hned rád ponaučil, že bych měla vymazat tuhle ze svého seznamu. (smích) Nejdřív jsem si říkala proč mne někdo ponaučuje, co mám a nemám říkat, ale on sám mi řekl, že vystudoval management businessu a tam jej učili vymazat si tohle slovo ze seznamu. A proto by rád, aby tuhle frázi používalo co nejméně lidí. Usmála jsem se, omluvila a byla celá nesvá. Ale později jsem opravdu zapřemýšlela a měl pravdu. Jakmile řeknete „není problém“, může nastat situace, kde opravdu se něco zvrtne.

Nesmírně jsem vděčná tomu muži. Někdo mne naučil žít o něco lépe a nedělat stejnou chybu. A pokaždé se snažím vyjádřit tohle slovo jinak, než říct „problém“

K tomuhle seznamu jsem přidala určitě ještě více slov, které bychom se měli snažit vymazat, ať už kvůli vyjadřování, nebo nepřitahovat vesmír negativně kolem nás.

Např. fráze – Nejde to!  Je to Těžký! Vše mě bolí (stěžovat si neustále že vám něco je, někdo vám ubližuje) …tohle nikdo poslouchat nechce. Neřešte hlouposti a zaměřte se sami na sebe. Konat dobro a dobro se k vám vrátí.

Pozitivním myšlením člověk nezbohatne, ale je daleko lepší se usmívat a být odolný, než si stěžovat a vypadat nemocně. Určitě více zaujmete s úsměvem na tváři, než s vyděšeným výrazem v očích.

Dien Larytová, 12.2.2016

dienna

Komentáře