Herec Milan Chára: Mám pocit, že se v poslední době už netočí filmy bez násilí, vražd a erotiky.

Rozhovor s hercem a filmovým kritikem Milanem Chárou

Jak a kdy jste se dostal k herectví?

K herectví? Jako malý kluk, ač to zní neuvěřitelně, že jsem byl někdy malý, tak jsem hrával ochotnické divadlo. Během života jsem začal pracovat jako vedoucí kina a zamiloval si film a hlavně herce. Mám k nim stále velkou pokoru a obdivuji jejich práci. K filmu jako takovému jsem se dostal úplnou náhodou. Tomáš Magnusek natáčel svůj první film Pamětnice u nás v obci, a tak vznikla postupně naše spolupráce. Jsem mu vděčný že mně umožnil setkání tzv. na živo s předními českými herci. Nechci je tu jmenovat abych na někoho nezapomněl, ale bylo jich opravdu spousta.

Jste především známý jako herec z projektů Tomáše Magnuska. Jak hodnotíte spolupráci s Tomášem Magnuskem?

Jak hodnotím spolupráci s Tomášem? Tak trochu se snažím najít správná slova. Dal mi příležitost jak ve filmech ,tak i v seriálu za což mu jsem vděčný a hlavně za přátelství, které mezi námi vzniklo. Jsem vděčný za to, že ač se někdy neshodneme, vždy se tomu nakonec dokážeme zasmát.

Jednu z hlavních rolí jste si zahrál ve filmu Jedlíci, aneb sto kilo lásky. Jak vzpomínáte na natáčení tohoto filmu?

Na film Jedlíci vzpomínám rád, škoda jen že vše probíhalo v časové tísni. Myslím, že by se dalo spousta vtipů ještě dotáhnout. Ale opět nádherné prostředí hotelu Studánka a parta lidí, které ta práce bavila. Je zvláštní jak tenhle film tak trochu zraje. Před nedávnem opět běžel v TV a sledovanost byla víc než dobrá.

Dále Vás diváci mohou znát například ze seriálu Stopy života – epizoda O život, kde celý příběh byl de facto o Vás. Čerpal scénář i z Vašeho osobního života?

Co se týče seriálu Stopy života a dílu O život, tak ano, je podle skutečných událostí z mého života. Trochu mě mrazilo z toho, co jsme natočili, a ještě víc když vlastně díl končí tím, jak matka dostala mrtvici a já se o ní starám. Asi půl roku po uvedení má matka skutečně mrtvici dostala

Na „hereckých prknech“ máte možnost si zahrát s mnoha legendami českého filmu. Jaké to je? Inspirujete se od nich?

Vždy je to úžasná sestava herců a které stále velice obdivuji a s velmi velkou pokorou sleduji jejich práci.

Jak hodnotíte vývoj české kinematografie?

Vývoj kinematografie sleduji, ale mám pocit, že se v poslední době už netočí filmy bez násilí, vražd a erotiky – což je velká škoda. Netočí se nic pro střední a starší generace. Výjimkou snad letos byly dva nebo tři filmy, které jsem si opravdu užil – Básníci, Teorie tygra, Strašidla….filmy u kterých jsem si báječně odpočinul.

Jak trávíte volný čas?

Svůj volný čas, pokud nějaký je, trávím prací v našem kině, distribucí filmů  a prostě aktivitami, které mne těší .

Můžeme Vás vidět v dohledné době v nějakém novém filmu\seriálu?

Co se týká nových projektů, tak zatím nic nového není na obzoru, i když no uvidíme, ale mluvit o tom by bylo moc předčasné.

Co byste popřál našim čtenářům?

Přeji všem čtenářům krásný závěr léta a choďte do kina, protože bez Vás diváků nemohou nové filmy vznikat.

chárajedlíci jelínek stei

Komentáře