Jak čeští politici a celebrity oslaví vánoční svátky?

Jak oslavíte Vánoce?

Ivanna Benešová,

režisérka

Vzhledem k tomu, že až do 23. prosince pracuji a natáčím, tak letos žádné velké přípravy na vánoce nejsou. Nepeču a ani nekupuju cukroví, stromeček asi taky doma mít nebudu. 24.prosince budeme na večeři u maminky mého přítele a 25.prosince pro změnu u moji maminky. A 26.prosince odlétáme s přítelem na dvoutýdenní safari do Keni, Tanzanie a na Zanzibar. To je vlastně náš vánoční dárek. 🙂

ivanna-benesova-450x300

 Jana Černochová,

poslankyně PČR a starostka za ODS

V rodinném kruhu, Štědrovečerní večeře bude probíhat u mě doma a pozvu rodiče i rodinu svojí sestry. Moc se těším i na Půlnoční ve sv. Ludmile, které se účastním pravidelně a je to pro mě příležitost, jak na sklonku Štědrého večera vydechnout, odpoutat se od shonu, rozjímat i zavzpomínat na všechny blízké, kteří mě v letošním roce opustili.

10551614_10152487284001236_3342061020478581707_o

Jiří Maria Sieber,

herec

Úplně normálně doma s rodinou. Mě ty svátky nějak neberou, je to jen pro děti.

120459459_fcc067

Jana Volfová,

předsedkyně České suverenity

Samozřejmě, že doma s rodinou a tradičně. Jsem praktikující katolička, takže půjdu i na půlnoční. Vánoce jsou pro mne opravdu křesťanské svátky, takže se budu snažit víc rozjímat a věnovat se dětem, byť dospělým, a méně péct, smažit a vařit.

volfova

Martin Strakoš,

zastupitel Ústeckého kraje

To si ještě rozmyslím, oslavím je u rodinného krbu s dcerou Emmičkou a synem Metodějem či Mikulášem v bříšku, pokud tedy to bude syn.
strakošš

Jitka Bártová,

zastupitelka města Duchcov

Nejkrásnější jsou Vánoce s malými dětmi. Jak děti odrůstají, vánoční kouzlo se zpravidla pozvolna vytrácí a nahrazuje ho honba za nákupy a předvánoční gruntování. Finišuje se v práci, honíme se doma a často zapomínáme na ono vánoční kouzlo. Abychom si kouzlo zase uvědomili, často musíme zažít nějaký nepříjemný zážitek, prožít nějaké trápení. Zpravidla až poté si uvědomíme, že není nejdůležitější mít vyleštěná všechna okna a napečeno 10 druhů cukroví. Nejdůležitější je mít čas se sejít s přáteli a vidět svou rodinu u štědrovečerní večeře. Nejdůležitější je prostě nebýt na světě sám a tak jsem vděčná, že u večeře nebudu sedět sama. Na Štědrý den zpravidla dopoledne připravím podle starého receptu kubu, pak se scházíme s přáteli a po návratu domů kubu upeču a zpravidla i sama jím. Zbytek rodiny si většinou dá raději klobásu. Na zlaté prasátko se u nás prostě nečeká. Nesnažím se nějak tvrdošíjně dodržet všechny tradice, ale rybí polévka podle babiččina receptu nebo bramborový salát, jak ho dělávala moje maminka, chybět nesmí. Velmi ale dávám pozor na to, aby mi na Štědrý den na šňůře neviselo prádlo, což prý přináší neštěstí. Jsem ochotná tomu věřit, neboť jednou jsem prádlo venku na šňůře zapomněla a mým rodičům od zapomenuté hořící svíčky krátce po půlnoci chytil již pěkně proschlý adventní věnec a od něho televize. Tehdy u nás rozhodně nic nevonělo purpurou nebo smaženými řízky. Celý dům byl cítit jako spalovna a jelikož na místo ohořelé televize se dala stará a již vyřazená, sledovali jsme v pohádkách padající zelený sníh a barva pleti herců nevypadala nijak optimisticky. Ale zase je fakt, že na tyhle Vánoce stále vzpomínáme. Přeji Vám všem krásné a klidně prožité sváteční dny v příjemné a Vám milé společnosti. A dávejte si pozor na dodržování tradic. Ono na nich možná opravdu něco bude…
bart
-spyta-
16.12.2015

Komentáře