Šéf pražské ODS Humplík: Problém s Opencard Lítačka neřeší a je minimálně zavádějící ji tak prezentovat.

Rozhovor s předsedou pražské ODS a zastupitelem hl.m. Prahy Filipem Humplíkem

Co se Vám vybaví, když se řekne Praha?

Nejkrásnější město na světě, které kombinuje krásy středověku s moderní architekturou. Narodil jsem se v Praze, celý život zde žiji a plánuji zde i zestárnout.

Co se Vám vybaví, když se řekne ODS?

Strana, díky které u nás přechod z komunismu do kapitalismu proběhl nejlépe ze všech zemí bývalého východního bloku. Jediná pravicová strana v ČR, která má jasný program a schopné lídry i členy. Strana, která si oprávněně sáhla na dno a pomalu, ale jistě se zvedá zpět.

Co říkáte na výměnu Opencard za Lítačku?

Jedná se především o marketingový trik, jak odlákat pozornost od dlouhodobě neřešené situace s Opencard. Pokud nakonec bude skutečně existovat i fyzicky, neznamená to, že problematické smlouvy mezi Prahou a EMS zmizí. Problém s Opencard Lítačka neřeší a je minimálně zavádějící ji tak prezentovat. Nákladově ale rozhodně vypadá zajímavě. Budu se těšit na prezentaci paní primátorky.

Jak hodnotíte Radu HLMP za její dosavadní období?

Nechci jenom kritizovat, minimálně otevření tunelového komplexu Blanka se této radě povedlo, byť samozřejmě její zásluha je minimální a některé hysterické výroky paní primátorky o “debilech” k uklidnění situace nepomohly. Kdyby alespoň rada dělala nějakou politiku, se kterou bych mohl z ideových nebo odborných pozic nesouhlasit, ale ona nedělá téměř nic a to je ten největší problém, který z dlouhodobého hlediska uškodí všem Pražanům. Situaci rozhodně ani nepomáhá to, že je rada od října 2015 nekompletní a bez jasně definované většiny v zastupitelstvu.

Jak hodnotíte činnost Kontrolního výboru HLMP za jeho dosavadní období?

Dobře, dělá to, co má a tedy kontroluje. Jeho předsedkyně Jaroslava Janderová z ODS odvádí kvalitní práci.

Souhlasíte s tím, že Praha dá letos na integraci cizinců 10 milionů korun?

Každý výdaj je třeba pečlivě zkoumat a rozhodně nejsem žádným fandou “soft” projektů už z principu, protože se u nich velmi špatně měří účelnost vynaložených prostředků, ale detaily tohoto konkrétního neznám a apriori ho neodsuzuji. Tak jako tak za situace, kdy Dopravní podnik žádá z rozpočtu každý rok o více jak miliardu korun na víc a ohrožuje tak finanční stabilitu celého města, nehraje 10 mil. velkou roli. Prahu trápí mnohem větší problémy.

humplik

-spyta-; 15.2.2016

Komentáře