Alexandra Hejlová s Maxíky slavnostně otevřela vernisáž

Výtvarnice Alexandra Hejlová otevřela společně s hudební skupinou Maxíci novou vernisáž v Galerii Cafe Blanka v Praze. Zahájení mělo symbolický název „Valentýnské pohalzení“, jelikož se v brzké době blížil svátek zamilovaných.

Výstava byla slavnostně zahájena v pátek 9. února pod záštitou mnoha známých osobností. Kromě samotné iniciátorky Alexandry Hejlové byla středem pozornosti také skupina Maxíci, která po celý večer vernisáž hudebně doprovázela. Mimo Sandřiných obrazů a šperků výstavu „valentýnsky“ doplňovala Kniha o líbání, kterou napsal její životní partner Jindřich Kraus společně s guru české publicistiky Marií Formáčkovou. Oba zde byli přítomní a stali se kmotry celé vernisáže. Na akci se mimo jiné přišel podívat legendární sporťák Jaroslav Suchánek, farářka Petra Šáchová, zpěvačky Petra Slaninová a Věra Patt či herečka Adriena Sobotová ad. Moderátorského postu se tradičně ujal nezaměnitelný Slávek Boura.

Vernisáž bude probíhat do pátku 2.3. a nyní již mají obrazy a šperky řadu kupců. Alexandra pracuje hlavně na figurální malbě lehce erotické, dále na dekorativních motivech – květiny, tygři a koně. Nicméně také maluje krajinky, západy slunce, hudební témata či i klasické portréty. Není bez zajímavosti, že její obraz má i Michael Douglas.

Ondřej Spýťa Syrový

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře