Babiš oklamal zdravotní sestry!

Před několika dny se v Lichtenštejnském paláci sešel Andrej Babiš a zdravotní sestry. Důvod? Loňská vláda slíbila navýšení platů pro zdravotní sestry ve směnném provozu o 10%. Bohužel zůstalo jen u slibů. Babiš si pozval zdravotníky s tím, že naprezentuje své plány a nápady, jak platy zvýšit. Podle reakcí zdravotních sester byla schůzka naprosto bezpředmětná, protože ve finále došlo k závěru, že zvýšení platů o 10% je momentálně nemožné. Aby se zdravotní personál směl rozhněvat znovu, napsal Babiš lživý status na svůj Facebookový profil. Z neznámých zdrojů uvedl, že zdravotní sestry pobírají průměrný plat ve výši 41 422 Kč a sanitáři dosahují na průměrný plat 24 470 korun. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Částky, které Babiš uvedl na svém profilu jsou naprosto mimo realitu. Mnoho reagujících toužilo, aby jim premiér ukázal zdravotní sestru (aniž by byla ve vedoucí pozici), která takovýto plat pobírá.

Jako příklad můžeme uvést reálné platy zdravotních sester:

Zdravotní sestra v jihočeské nemocnici ve směnném provozu: 17 400 Kč

Zdravotní sestra na operačním sále (Praha) – oční oddělení , soukromá klinika: 25 – 26 000 Kč

Zdravotní sestra ve směnném provozu Praha : 18-19 000 (platy jsou uváděny bez započtených přesčasů, které si musí sestry brát navíc)

Z těchto údajů je jasné, že mnoho zdravotních sester po létech praxe a studiích nedosahuje ani na plat průměrného sanitáře (podle platových zdrojů Babiše).

Sám premiér prezentuje názor, že nemá lhaní rád. Proč tedy znovu oklamává veřejnost a podstrkuje jí tak názor, že jsou zdravotníci dobře ohodnoceni?

Výběr komentářů zdravotních sester (reakce na Babišův status na Facebooku):

-jamach-

Komentáře