Březnový program autorského čtení Vlastimila Venclíka/Jana Kačera

Vážení a milí divadelní přátelé,

dovolte mi seznámit Vás s březnovým programem Jan Kačer a Vlastimil Venclík uvádějí…v Malostranské besedě – který pro Vás v březnu připravil Jan Kačer

Ti, kdo jste navštívili v únoru Trick Bar, tak víte, že ve středu 15. února bylo tak, plno, že židličky nestačily!! Tak uvidíme, zda katastrofickou grotesku Vlastimila Venclíka o tom, co by se mohlo stát s námi i s naším světem. PŘED …… a PO… KRYT NEBOLI ÚKRYT budeme ještě opakovat. Tak prosím sledujte naše zprávy.

A sledovat nás můžete i na našich dvou facebookových  stránkách – vedle stávajících „Kačer, Venclík uvádějí“jsou nyní i nové, které najdete pod názvem „Autorské čtení Vlastimila Venclíka/Jana Kačera,“ – starají se o ně hlavně Simona Prasková a Ondřej Syrový. Budeme tedy rádi, když se s námi budete fecebookově přátelit a přátelit….

A NYNÍ INFORMACE O PROGRAMU:

Ve středu 1. března od 19 hod. uvede Jan Kačer hru THOMASE BERNHARDA MINETTI (PORTRÉT UMĚLCE JAKO STARÉHO MUŽE) a Jan Kačer ztvární titulní roli Minettiho.

Bernhard je znám jako autor monumentálních a provokativních textů, které lákají herce i diváka.

„Případ starého herce Minettiho je v tomto smyslu exemplární. Setkáváme se s ním v hotelové hale ve městě Ostende během silvestrovské noci. Minetti marně čeká na šéfa činohry divadla ve Flensburgu, kde, jak říká, má po třiceti letech vstoupit na jeviště a hrát krále Leara. Z monologických zpovědí náhodným hostům v hotelu se dovídáme o kariéře herce, jenž před třiceti lety zavrhl klasickou literaturu, byl proto z divadla vyhozen a prožil svá nejaktivnější léta v zapadákově. Pokud hrál, pak pouze v podkrovní komůrce, sám sobě před zrcadlem. Metafora života a umění má ale u Bernharda pevné historické pozadí. Premiéra hry se uskutečnila v roce 1976 ve stuttgartském divadle a německému divákovi muselo být zřejmé, že před třiceti lety znamená rok 1946, první rok po válce.“

Ve středu 15. března opět od 19hod. se uskuteční, již jednou slibovaný, večer s předním českým malířem a grafikem JIŘÍM ANDERLEM. Jan Kačer si s ním bude povídat ovšem o všem! (o malířství, životě a tvorbě vůbec).

V roce 1981 Anderlův přítel Bohumil Hrabal napsal:

„… Tak Jiří Anderle přinesl svými cykly grafickou a malířskou epopej moderního života, kmitajícího mezi Dantovou Božskou komedií a Rimbaudovým Pobytem v pekle. Jeho grafické listy a obrazy se propojují s Altamirou a Goyou, Ensorem a Pablem Picassem.“

Milí přátelé, srdečně Vás tedy zveme v březnu do Trick Baru na Malostranské náměstí! A samozřejmě budeme rádi, pokud naše pozvání rozšíříte mezi své přátele a známé.

V případě, že byste si chtěli rezervovat vstupenky na divadelní večery, napište!!

Přeji krásné dny a společně se všemi kolegy se s Vámi těším na březnu na setkávání.

Barbara Tůmová

603 560 534

Ještě k březovému programu připomínám filmový program:

8.3. se můžete přijít podívat na film Zdeňka Brynycha ŽIŽKOVSKÁ ROMANCE

a 22.3. pak na  film ruského režiséra Andreje Zvjaginceva LEVIATAN.

 

"team" autorského čtení Vlastimila Venclíka/Jana Kačera
„team“ autorského čtení Vlastimila Venclíka/Jana Kačera

Komentáře