Bývalá stylistka Céline Dion, nejznámější česká farářka a dramaturgyně Českého rozhlasu oslavily se žižkovskými seniory konec léta!

Ve čtvrtek 22.8. se ve volnočasovém klubu pro seniory v Domě s pečovatelskou službou v Praze 3 uskutečnila tradiční gardenparty, která slavnostně zakončila letní sezónu. Kromě grilování a stylové výzdoby byl pro seniory připraven program v podobě návštěvy zajímavých hostů.

Prvním hostem byla světoznámá stylistka a vizážistka Alena Klenot, která seniorům vyprávěla o životě a spolupráci s hollywoodskými hvězdami jako Céline Dion, Cher či Lady Gaga. Nebyla v klubu poprvé, ani naposledy. Na konci července tam měla i svou antiagingovou přednášku, kde seniorům představila a darovala své knihy, kosmetiku a zdravé domácí lahůdky. Zvláště seniorky velmi zaujala antiagingová péče a knihy se šíří po DPS doteď. „Setkání se seniory je vždy pro mě velmi motivační. Ráda navštěvuji tento volnočasový klub a s nadšením si povídám se seniory o jejich životě, vždy mě to povzbudí.“ komentuje návštěvu seniorského klubu Alena Klenot

Alena Klenot s Petrou Šáchovou

Dalším hostem na gardenparty byla dáma s neobyčejným životem a svým povoláním pro seniory velmi blízká osoba – známá farářka Církve československé husitské,  někdejší legenda modelingu a bývalá ombudsmanka Prahy 5 Petra Šáchová. Pro ni je každá návštěva tohoto zařízení rutinní záležitostí, volnočasový klub navštěvuje pravidelně a beseduje zde se seniory na různá témata. Zejména je informuje o sociálně-právní ochraně, paradigmatech v církvích a tentokrát hovořila o její úspěšné kariéře modelky, kterou si mnozí senioři pamatují ze 60. a 70. let. Petra Šáchová byla dokonce hostem při přednáškách na Univerzitě Jana Amose Komenského, kde představila spirituální terapii, o které bude v seniorském klubu hovořit o letošních Vánocích. „Do seniorského klubu chodím velmi ráda a je to vždy pro mě příjemně strávený čas. Už se nemohu dočkat Vánoc, kdy tam budeme mít tradiční besedu.“ s úsměvem říká Petra Šáchová

Petra Šáchová a Jana Chládková

Na rozlučce s létem nechyběla ani zpěvačka, moderátorka a dramaturgyně Českého rozhlasu Jana Chládková. Tu senioři znali zejména z pořadu Noční linka, kterou každý večer poslouchají. Jana si s nimi povídala o práci v Českém rozhlase a pozvala je na každoroční narozeniny Českého rozhlasu do Poděbrad.

Ondřej Spýťa Syrový

 

 

 

Komentáře