Claudie Kosová: Chanson mě nesmírně baví a naplňuje, jelikož nejlépe vyjádřím svoje emoce.

Rozhovor s talentovanou studentkou zpěvu Mezinárodní konzervatoře v Praze Claudií Kosovou

Jak a kdy jste se dostala ke zpěvu?

Ke zpěvu jsem se dostala už vlastně od malička. Chodila jsem jako malinká do sboru a poté jsem se dala na sólový zpěv do Lidové školy umění. A nadále v tom pokračovala.

Máte nějaký vzor?

Vzor jako takový mám, dokonce hned dva! Vzhledem k tomu, že ráda zpívám Chanson, tak mým vzorem je úžasná chansoniérka Renata Drössler. Hned po Chansonu zpívám ráda jazz, blues, pop atd. Vlastně skoro vše, co mě naplňuje. Mým druhým vzorem je úžasná Marcela Březinová, která mě společně s Renatou Drössler učí na Mezinárodní konzervatoři v Praze.

Jakým hudebním žánrům se věnujete?

Především se věnuji Chansonu, který mě nesmírně baví a naplňuje, jelikož opravdu nejlépe vyjádřím svoje emoce.

V současné době studujete na Mezinárodní konzervatoři v Praze. Jak hodnotíte studium na této škole?

Na Mezinárodní konzervatoři v Praze jsem již třetím rokem a můžu zcela upřímně říct, že tato škola je úžasná ve všech směrech. Dává mi hodně zkušeností a příležitostí se zdokonalovat. Vůbec nelituji toho, že jsem právě tady!

Vystupujete například s legendou české populární hudby Marcelou Březinovou. Jaká je to pro Vás zkušenost?

Marcela Březinová mi opravdu předává velké zkušenosti a jsem nesmírně ráda, že jsem dostala na interpretaci zpěvu zrovna jí. Vždy ví, co je pro mě nejlepší a pomáhá mi se posouvat dál a dál.

Myslíte, že v ČR mají začínající zpěváci dobré podmínky?

Myslím, že v České republice jsou podmínky celkem dobré, ale talentů je opravdu mnoho a né každý má to štěstí se prosadit. Hlavně konkurence je velká.

Jak hodnotíte vývoj české hudební scény?

Vývoj české hudební scény hodnotím kladně. Myslím, že je dobré mít hodně úspěšných nových zpěváků/zpěvaček a kapel, které by mohly prorazit.

Máte nějakou vizi, kterou byste chtěla realizovat?

Vizi do budoucna, kterou bych chtěla realizovat, je samozřejmě stát se Chansoniérkou, ale ponechávám to osudu. Určitě by mě také bavilo předávat zkušenosti studentům v oboru populárního zpěvu, jak na konzervatoři, tak na ZUŠ.

Ondřej Spýťa Syrový

 

Komentáře