Členové české vlády poletí o víkendu na mezivládní konzultace do Izraele

Členové vlády premiéra Bohuslava Sobotky odletí v sobotu večer k již čtvrtým mezivládním konzultacím s izraelskou vládou. Za českou stranu by se měli cesty zúčastnit vedle předsedy vlády také ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, ministr obrany Martin Stropnický, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, ministr životního prostředí Richard Brabec a ministr kultury Daniel Herman. Je otázkou, jak průběh konzultací ovlivní středeční rekonstrukce izraelské vlády.

Podle vyjádření úřadu vlády by hlavními tématy mezivládních konzultací měly být rozvoj vzájemného obchodu, kontakty v oblasti výzkumů a inovací, bezpečnostní spolupráce včetně problematiky kybernetické bezpečnosti, prohlubování mezilidských kontaktů a rozvoj cestovního ruchu. Podle informací ŽL by se jednání měla týkat i fungování ESLI, na jejíž činnost nově izraelská vláda přispívá.

Do vládního speciálu nasednou i členové podnikatelská mise, která je organizována hospodářskou komorou ve spolupráci s Česko-izraelskou smíšenou obchodní komorou.

K pravidelným mezivládním konzultacím se česká vláda schází také s vládami Slovenska a Polska. S izraelskou vládou konzultuje např. Německo, Polsko a Rumunsko.

FOTO-Slávek-Česko-Izrael-Shutterstock

Komentáře