Co se vám vybaví, když se řekne KSČM?

Co se vybaví známým osobnostem, když se řekne Komunistická strana Čech a Moravy?

Mgr. Jana Černochová,

poslankyně PČR a starostka Prahy 2 za ODS

„Pokud se zde v minulých volebních kampaních mluvilo o boji s dinosaury, pak KSČM je pro mě živoucí fosilií. Je smutnou realitou, že zde komunisté 25 let od revoluce mají poměrně silnou podporu, a zároveň je to důkaz toho, že s minulým režimem jsme se nedokázali vypořádat. Ve jménu komunistické ideologie bylo nejen v této zemi napácháno tolik zla, křivd a nepravostí, že by se ti, kteří se dnes chlubí označením „komunista“, měli stydět a omlouvat kudy chodí.“ (ŘÍJEN, 2014)

10551614_10152487284001236_3342061020478581707_o

JUDr. Eliška Wagnerová, Ph.D.,

senátorka PČR za Stranu zelených

„Z jedné strany parlamentní politická strana, z druhé strany politická strana, která trpí projevy některých svých členů, které jsou již za hranou našeho ústavního pořádku.“ (ZÁŘÍ, 2014)

eliska

RNDr. Jitka Seitlová,

senátorka PČR za Stranu zelených

 „Tato politická strana se nedokázala vypořádat s minulostí a zcela neprominutelnými činy jejího totalitního režimu. A to ani v současných základních postojích. To je vážný problém její parlamentní existence vůbec.“ (ŘÍJEN, 2014)

seitl

Ing. Jana Fischerová, CSc., 

poslankyně PČR, zastupitelka kraje Vysočina a zastupitelka Havlíčkova Brodu za ODS

„Doba totalitního režimu, kdy došlo k útrapám mnoha lidí, je nezapomenutelná. Znám mnoho rodin, jejichž rodinní příslušníci byli neprávem vězněni, utrpěli těžce na zdraví atd. Lidé byli díky tzv. Železné oponě izolováni od okolního světa, neexistovala svoboda jedince, nedotknutelnost jeho vlastnictví, vše zanechalo v našem národě nezapomenutelné stopy a KSČM je toho stále symbolem.“ (LEDEN, 2015)

image (2)

Ing. arch. Daniela Filipiová,

senátorka PČR za ODS

„Pro mě je KSČM extrémistickou stranou, která se nedokázala odpoutat od své minulosti. Výroky paní poslankyně Semelové a dalších jsou toho důkazem. Dělá se mi husí kůže a zvedá žaludek, když slyším představitele KSČ(M) mluvit o demokracii, svobodě slova a podobně. Svůj postoj, myslím, vyjadřuji i tím, jak zkratku této politické strany píši. Přidání písmene „M“ je pokrytecké.“ (BŘEZEN, 2015)

KOT2902db_filipi_3

Milena Hesová,

zastupitelka obce Jívová

„Jsem zastánce antikomunismu, jakákoliv debata na toto téma je pro mne ztráta času. Pocházím z obce,bývalé Sudety, zdejší skladba obyvatel je uměle vytvořená a ne každý je disponován pro myšlení. Duch KSČM je zde hluboko zakořeněn, právě z důvodu oné jednoduchosti bude trvat možná i další dvě generace než se myšlení lidí změní.Změnu by mohla přinést jedině pracovní příležitost, která v tomto regionu opravdu velmi chybí.“ (ŘÍJEN, 2014)

hesova

JUDr. Klára Samková, Ph.D.,

advokátka

„Pro mne a můj postoj ke KSČM je zcela určující Zákon o protiprávnosti komunistického režimu a o odporu proti němu (č. 198/1993 Sb.) Pro mne je KSČM zločinecká organizace a dál nemám o čem diskutovat. Ovšem ráda bych dodala, že v ČR rozhodně není – bohužel – jediná.“ (ÚNOR, 2013)

klára

Rudolf Baránek,

první místopředseda Soukromníků

„KSČ byla jednoznačně zločinecká organizace nejhrubšího zrna a KSČM je přímou následnicí
KSČ.“ (LISTOPAD, 2015)

image (3)

Jiří Maria Sieber,

herec, podnikatel a spisovatel

„Hnus. Já jsem se za mlada o politiku nezajímal. Nebylo o čem. Vládli tady komunisté. Pamatuji si, že jsem, asi v roce 1984 byl za barem v klubu Benar v Litvínově. V baru měli komunisté nějakou schůzi. Na sále oslavovala nějaká brigáda socialistické práce, dost popili a hlučeli. Zvládal jsem obsluhovat obě party, 2 dl bílého stálo 6,20 Kč a na sál brigádě jsem pouštěl hudbu. Jeden soudruh po mě chtěl, abych hudbu vypnul a pustil na sál internacionálu. Proč? Nechápal jsem. Aby se ten dobytek musel postavit do pozoru a zavřít hubu. To mě dostalo a začal jsem přemýšlet o tom, že ten komunismus asi nebude tak čistý a zářivý, když takto vedoucí komunistů v Litvínově mluví a myslí. Co si myslím o KSČM? To samé co o KSČ. Je to zločinecká organizace, která by měla být zakázaná a rozpuštěná, stejně jako NSDAP. My jsme udělali po Sametové revoluci velkou chybu. Měli jsme se vykašlat na složité lustrace. Měli jsme oprášit Benešovy dekrety a všechny komunisty i s rodinami, jako kolaboranty a zrádce národa, jsme měli naložit do vagónů. 25 kg kufr a poslat je do Ruska, návrat nežádoucí.“ (BŘEZEN, 2016)

120459459_fcc067

-spyta-

 

Komentáře