DO BOJE O HRAD PŮJDE I ZPĚVAČKA JANA YNGLAND HRUŠKOVÁ

Proč se chystáte v roce 2018 kandidovat na Hrad?

Chtěla bych tím dosáhnout toho, že budu moci svůj názor ještě hlasitěji prosadit na veřejnosti. Když už protestuji za bezpečnost našich mužů, žen a dětí, tak co nejdůrazněji to jde. Protože to je u nás teď ten nejpalčivější problém a vláda to nijak neřeší. Chci tím upozornit na nedostatky v přípravě proti teroru a násilí, které se na nás chystá. Nechci ale bez povšimnutí přejít korupci v celém našem státě, tunelování, chudobu a mnoho dalších nešvarů, s kterými se naše republika potýká.

Kdo Vám to navrhl?

Mám mnoho příznivců na sociálních sítích, a ti se dali slyšet, že bych měla jít do politiky a na „Hrad“. Projednala jsem to s mým PR manažerem Ondřejem Syrovým a jdeme do toho!

Chystáte se kandidovat jako nezávislá, či za nějakou stranu?

Strany u nás jsou hodně rozhádané. Strana tě může podrazit, vyhodit, ublížit ti. Já jsem vždycky zpívala sólo! NE, za žádné družstvo kopat nechci.

Myslíte si, že seženete 50 000 podpisů?

Nejde o to zvítězit, ale zúčastnit se. Jde tu spíš o signál, který tím dávám každému občanu této země. Každý má možnost něco změnit. Je to povinnost každého z nás se v této těžké době podílet na politice. On to za nás nikdo neudělá!

„Můžeš se vyhnout utrpení světa. To je ti ponecháno na vůli. A je to v souladu s tvou přirozeností. Ale snad právě toto vyhýbání je jediným utrpením, které by sis mohl ušetřit.“ Franz Kafka

Jste pro přijetí eura?

Euro určitě není dobré přijmout, když už je vlastně Evropská unie skoro zhroucená. Tak samozřejmě jsem i pro vystoupení z Evropské unie. Určitě nám to neuškodí. Naopak. Žila jsem v Německu přes 20 let a tak vím, jak to zacloumalo, když přišly do oběhu první bankovky. Byl to podvod a podraz neskutečného kalibru!

Máte nějaký vzor?

Líbí se mi Donald Trump. Nepěstuje politickou korektnost a já od ní mám po své matce taky hodně daleko. Nechci si nechat líbit to, co se tu děje. Beru to velice osobně.

V případě zvolení, koho byste jmenovala na soudce Ústavního soudu?

Jistě máme na výběr. Tak bych si vybrala toho nejkompetentnějšího a nejméně zkorumpovaného člověka.

Chtěla byste něco vzkázat občanům České republiky?

Vím, že se pouštím do pro mě absolutně neznámých vod. Ale s vaším zájmem a podporou můžeme SPOLEČNĚ něčím hnout. Jistě to není jednoduché a já nejsem naivní natolik, abych si myslela, že to sama zachráním. Politika je složitá věc. A špinavá. Nebezpečná. Ničivá. Přesto to chci zkusit. Nic neslibuji. To ne. Ale když to nezkusím, tak nikdy nebudu vědět, jaké by to bylo, kdybych tenkrát přece jenom….

Program Jany Yngland Hruškové zde: https://disuk.cz/program-jany-yngland-hruskove/

Ideální vláda Jany Yngland Hruškové zde: https://disuk.cz/jak-by-vypadala-vlada-podle-yngland-hruskove/

Petice ke stažení zde:

prezidentka

-spyta-; 7.2.2016

Komentáře