Dobře utajované osobnosti: Inka Rybářová

Inka Rybářová patří mezi nejznámější české zpěvačky, které se dlouhodobě věnují tvorbě pro děti. Již od 14 let sama připravovala pořady pro děti a později vystudovala konzervatoř v Praze a Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy.

Při své tvorbě příležitostně spolupracovala s renomovaným dětským psychologem – profesorem Zdeňkem Matějíčkem a široké veřejnosti se nejvíce zapsala do paměti díky televiznímu kabaretu Up.Paráda Václava Upíra Krejčího. Vydala celkem 7 CD,  zpěvník Zpíválek s notami, akordy a texty a pracovní listy Hrátky s Inkou, které pomáhají dětem ve vývoji motoriky, psaní a logického myšlení. Dále napsala 4 knihy pohádek Matýsek a Majdalenka. Od roku 2009 také píše pohádky do časopisu Báječná školka a v letech 2001 – 2009 se pravidelně umisťovala v kategorii Top 50 zpěvaček Českého slavíku Mattoni. Jejím jevištním partnerem je její manžel Zdeněk Rybář alias klaun Rybička, kterého diváci mohou znát i jako herce z mnoha jiných televizních pořadů.

Inka se u dětí snaží především rozvíjet fantazii, logickou úvahu a empatické cítění. Ve svých pořadech dbá na nevulgární vyjadřování a jakýkoliv projev tohoto typu, srozumitelnost slov, seberealizaci a volnočasové vzdělávání.

Mimo umělecké dráhy se manželský pár věnuje i občanským aktivitám. Vytvořila a rozjela petiční akci na podporu Klokánku, či petici za zvýšení trestní sazby za brutální týrání dětí. Také podpořila Univerzitu Jana Amose Komenského, když jí byl akreditační komisí odebrán magisterský obor speciální pedagogiky. Podle Inky a její manžela nebyly pro odebrání adekvátní důvody, nýbrž pouze osobní zaujatost vůči univerzitě.

Ondřej Spýťa Syrový

Inka Rybářová s klaunem Rybičkou
Inka Rybářová s klaunem Rybičkou
Inka Rybářová a Ondřej Spýťa Syrový

 

 

Komentáře