Držitelka světového titulu krásy a talentu Natálie Stejskalová: Je známá jako úspěšná modelka a tanečnice, ale má mnohem víc co nabídnout!

Natálie Stejskalová se ve světě umění pohybuje od mala. Vždy chtěla být tanečnicí a modelkou a její dětský sen se jí změnil ve skutečnost. Získala světový titul krásy a talentu MISS WORLD of SUPERTALENT a patří mezi úspěšné modelky, sama sebe ale spíš označuje za umělce vzhledem k jejím všem činnostem. V neposlední ředě jí můžeme vidět i v roli Lenky v seriálu Slunečná.

Jak jste zakončila minulý rok? A byl pro vás 2019 úspěšný?

Musím říct, že úspěšný byl a jsem za to moc ráda, protože mě to motivuje a dává energii zas do nového roku 2020. Minulý rok jsem zakončila dvěma koncerty Tvoje tvář má známý hlas v O2 aréně, které jsem si „nadělila“ přímo na můj svátek, a pak oslavila Silvestra v Rakousku na horách, kde jsem měla v jednom luxusním hotelu NYE show. Byla jsem jak v roli tanečnice, tak choreografky.

Byla profese modelky vaše vysněná?

Jako malé dítě jsem byla obklopena uměním. Navštěvovala jsem Kühnův dětský sbor dlouhá léta a taneční studio, hrála na flétnu, po zobcové také na altovou flétnu, později na klavír. Ráda jsem malovala, chodila na keramiku a také se věnovala různým sportům. Už jako malá holčička jsem měla dlouhé nohy (smích), a bavilo mě se fotit, tak jsem tak v sobě cítila, že by to jednou mohl být jeden z mých dalších koníčků, ale netušila jsem, že se to dokonce stane mojí profesí, kterou miluji.

Byla jste jednou z modelek na Mercedez Benz Prague Fashion Weeku. Dokonce pak otiskl i vaši fotografii časopis Elle. Jaký to byl pocit?

Miluju svět módy a pro modelku je pocta jít na FashionWeek, ať už je to v Praze, Miláně, Paříži, New Yorku atd…Moc jsem si to užila a vidět pak ještě svoji fotku v časopisu takového formátu je sen! Když jsem byla malá, prohlížela jsem si ve fashion časopisech fotky modelek z mola a říkala si, že tam jednou budu i já (smích), a věci se dějí a sny plní…

Kdy jste se poprvé dostala na módní molo?

Jako sedmnáctiletá jsem vyhrála soutěž Top Model of the year a myslím, že od té doby a také co jsem dokončila konzervatoř, jsem se začala více a více věnovat modelingu. Přehlídky, focení, natáčení reklam a videoklipů, a také jsem začala více cestovat.

Na pódiu jsem poprvé stála a tančila už v mých 4 letech, takže jsem zvyklá skutečně od dětství. Proto pro mě bylo jednodušší, pak „jen“ chodit jako modelka na molu. Cítila jsem se naprosto přirozeně a krásně a že to je „ono“. Ovšem správně chodit na vysokých podpatcích a ovládat bravurně catwalk také není jen tak, a právě podle pózování a chůze poznáte dobrou modelku.

Získala jste světový titul krásy a talentu – MISS WORLD of SUPERTALENT. Jak vzpomínáte na tuto soutěž?

Mám na soutěž opravdu krásné vzpomínky a někdy stále nemohu uvěřit, že se to stalo. Přece jenom vyhrát světovou miss se zdá jako nedosažitelný cíl. Právě ale díky tomuto vítězství, pak například světovému turné s americkým raperem Kanye Westem, československému turné s Karlem Gottem a mnoho dalším spolupracím, věřím, že nic není nemožné. Musím uznat, že to bylo náročné, ale zažila jsem spoustu nádherných věcí a zážitků mám nespočet. Soutěž trvala tři týdny a od rána do večera jsme měli nabitý program. Od všech disciplín – přehlídka plavek, prádla, casual fashion, večerních šatů, rozhovory, focení, pak volná disciplína -v mém případě tanec, se konají předkola, kde vás neustále hodnotí a posuzují. Vlastně se to děje po celou dobu soutěže – jak jste dobrá modelka, co vše zvládnete a na co máte talent. Zkoušeli nás také ze zpěvu a z různých dalších činností, dále jaké jsou vaše rétorické schopnosti, jazyky, jak prezentujete sebe a vaši zemi. Je na vás velký tlak ze všech stran, a přitom neustále musíte vypadat krásně, usmívat se a chodit celé dny na podpatcích. Po mé výhře jsem v Seoulu zůstávala jako vítězka ještě o týden déle a měla tzv. „královské“ povinnosti. Vedle hlavního titulu, jsem získala ještě titul Athleisure Look a Dancing Queen. Měla jsem na programu návštěvy eventů, rozhovory, vystoupení, setkávání s tamními celebritami, natáčení. Starali se o mě jako o královnu. Bydlela jsem v krásném apartmánu s výhledem a měla dokonce svého řidiče. V Asii mají takové soutěže velkou tradici a když má někdo ještě talent, tak si ho opravdu váží. Po týdnu v Praze jsem se do Seoulu vrátila ještě pak na půl roku. Také jsem cestovala, např. na Filipíny.

Mimo jiné se také věnujete zpěvu, herectví, tanci a choreografii. Jak jste se dostala do těchto oblastí?

Rodiče mě už od mala vedli k uměleckým činnostem, ale vždy nechali výběr na mě, ať si dělám, co mě baví nejvíc a oni mě podporovali. Mám vystudovanou taneční konzervatoř, odkud jsem si odnesla titul diplomovaný specialista a poté jsem byla přijata na HAMU a získala titul magistra umění. O herectví už se zajímám delší dobu. Vždy mě bavilo, když jsme měli na natáčení nějakou hereckou scénku nebo i v taneční choreografii. Tak jsem chtěla do herectví proniknout víc a začala jej studovat jak v českém, tak anglickém jazyce. Se zpěvem jsem začínala v Kühnově dětském sboru, kam jsem docházela kolem 6ti let a kvůli konzervatoři jsem poté musela přerušit. Později jsem měla různé učitele zpěvu. Myslím, že zrovna tyto všechny činnosti jsou velmi propojené.

K choreografii jsem měla vždy blízko. Proces tvoření je úžasná věc. Poslední dobou mám čím dál tím víc zajímavější nabídky v této oblasti. Dělám jak taneční choreografie, tak přehlídky nebo na natáčení. Naposledy jsem například choreografovala opening show pro Reprezentační ples na Žofíně, kde jsem mimo jiné měla na starost i styling.

 

Diváci vás mohou momentálně vidět na TV Prima v seriálu Slunečná. Jak si natáčení užíváte?

Je tam příjemná atmosféra a celý team od herců, pana režiséra až po crew je fajn. Velmi mě natáčení baví. Hraji tam Lenku, jednu z nejlepších kamarádek hlavní postavy Denisy, kterou ztvárňuje Veronika Arichteva. Je super, že se seriál těší tak velké oblibě.

V jakých divadelních inscenacích Vás můžeme vidět?

Hraji, zpívám a tančím v inscenaci Betlém v divadle Viola. Ztvárňuji roli panenky Marie. K této hře jsem také vytvářela choreografii a hraji tam na flétnu. Režii má na starost Josef Hervert. Jak už ale název napovídá, tato inscenace se hraje bohužel pouze na podzim a v zimě. Dále mám menší roličku ve hře Léda v Činoherním klubu. Tato inscenace se hraje již deset let a lidé na ní stále rádi chodí. Hrají tam skvělí herci jako je Petr Nárožný, Nela Boudová, Ondřej Vetchý a Dana Černá.

Mohli jsme Vás vidět i v pořadu Tvoje tvář má známý hlas, kde působíte jako hlavní tanečnice. Jaká je to pro Vás zkušenost?

TV show Tvoje tvář má známý hlas mě velmi baví a je to už taková moje srdcová záležitost. Minulý rok to pro mě byla již 6.série. Měla jsem tedy možnost se účastnit zatím všech sezón, až na jednu, kterou jsem musela vynechat, protože jsem byla pracovně půl roku v Seoulu, v Jižní Koreji skrz soutěž Miss World Supertalent. Myslím, že tento pořad je stále zábavný a zajímavý pro diváky kvůli překvapivým proměnám a výkonům. Na natáčení mám ráda, že v každé epizodě tančíme na jiné songy, střídáme taneční styly, můžeme si také vyzkoušet různé zajímavé pěkné kostýmy, paruky, líčení apod… Na jednu stranu je to skvělé a na druhou stranu také velká výzva, protože vlastně každý týden máme premiéru a rovnou na kameru. Každé číslo natáčíme pouze jednou, i když to není live, tak se nic neopravuje.

Máte ještě nějakou vizi, kterou byste chtěla realizovat?

Určitě ano. Neustále se snažím vzdělávat a vymýšlet nové věci. Velmi mě to poslední dobou táhne zpět k hudbě a jsem vděčná za herecké příležitosti, které se teď dějí. Bavil by mě například nějaký hudebně-herecké projekt. Na obojím pracuji, tak uvidíme.

Natálii můžete také sledovat na instagramu: @nataliestejskal

Ondřej Spýťa Syrový

Zdroj fotografií: archiv Natálie Stejskalové, Arthur Koff

Komentáře