Dva izraelští vojáci jen zázrakem unikli lynči. Zachránili je palestinští policisté.

ZÁPADNÍ BŘEH – Dva příslušníci IDF, voják a vojačka, se ocitli v nebezpečné situaci, když nedopatřením vjeli autem do města Dženín na Západním břehu. Armádní vůz obestoupil shluk mladých Palestinců a zaútočil na ně kameny, které rozbily okno auta a vojáky zranily. Útočníkům se dokonce podařilo sebrat jednomu z nich zbraň. Od rozzuřeného davu nakonec vojáky zachránili příslušníci palestinských pořádkových sil, kteří srocení rozehnali a stříleli výstražně do vzduchu. Nakonec vojákům pomohli dostat se do bezpečí na kontrolní stanoviště u města Džamale. Vojačka utrpěla lehká a středně těžká zranění na nohou a na hlavě, záběry z incidentu ji ukazují se zakrvácenou tváří a slyšet je na nich její zděšený křik. Zraněná byla dopravena na ošetření do nemocnice v Afule.

ncident zkoumá IDF, podle předběžného vyšetřování se vojáci do nebezpečné oblasti dostali kvůli navigační aplikaci Waze. Ta je do Dženínu navedla, když cestovali z osady Šavej Šomron do Afuly.

K obdobnému incidentu začínajícího lynče, který byl naštěstí i díky zákroku palestinských bezpečnostních složek včas zastaven, došlo na začátku února v palestinském městě Abú Dis nedaleko Maale Adumim. Devětapadesátiletý Izraelec z Tel Avivu si udělal výlet do vádí Qelt a na cestě zpátky zabloudil do Abú Dis, do oblasti nedaleko kampusu palestinské univerzity Al-Quds. Tam na něj zaútočilo kameny několik Palestinců, kteří ho zpozorovali a identifikovali jako Izraelce. Po zákroku palestinských pořádkových sil byl napadený Izraelec převezen do bezpečí.

Zdroj: http://www.ztis.cz/rubrika/blizky-vychod/clanek/dva-izraelsti-vojaci-jen-zazrakem-unikli-lynci-zachranili-je-palestinsti-policiste

Komentáře