Dýdžejka LayDee Jane: Letošní Vánoce budu trávit plavbou po Karibiku!

LayDee Jane patří k nejvýraznějším jménům ve světě dýdžejů. V rámci své profese procestovala takřka celý svět a Českou republiku ve svém oboru úspěšně všude reprezentovala. V současné době žije v Karibiku a oslaví tam i nynější adventní čas. 

Lucko, co se Vám vybaví, když se řekne advent?

Je to pro mě takzvaná “pre-party”, či-li něco menšího před těmi velkými vánočními svátky. Něco, jako když se těšíte na víkend, tak o čtvrtku řeknete, že je to malý pátek. (směje se) 

Co obvykle máte spojené s tímto obdobím?

Vždy to byl nadcházející čas hojnosti jídla, pečení cukroví, zdobení domácnosti a taky vytáhnutí sněhulí. Ovšem od určitých dob to markeťáci vzali do svých rukou a vánoce jsou v obchodech už prakticky od září. Tak je to hlavně „Black Friday“,  přitom málokdo ví, co to opravdu znamená, a je to vlastně velmi smutná událost.

Dodržujete tradici zapalování svíčky na adventní neděli?

Ano.

Advent je spojený i s mikulášskou nadílkou. Máte nějaké vzpomínky z dětství?

Odříkat básničku a zazpívat písničku. Hlavně s takovým výrazem, aby čert nepoznal, že jsem během roku zlobila a já dostala dobroty. (směje se) 

Potrpíte si na adventní výzdobu?

Mám raději vánoční výzdobu. Vyvolává to ve mně velmi příjemné pocity a vyladěnost. Nicméně adventní věnec je vždy součástí.

Jak to máte s pečením vánočního cukroví?

Každý rok ho vždy tolik dostanu, že už je zbytečné ho péct. (směje se) 

Omezujete v tento čas i své pracovní aktivity?

Tento čas je bohatý na mnoho vánočních večírků či parties, takže v minulosti to bylo právě naopak. Pracovala jsem ještě o to více a z času vánočního se tak vždy stal jeden velký „fičák“ bez hlubších pocitů či vzpomínek. Za posledních několik let jsem velmi pozměnila pracovní aktivity,  a to nejen v tento čas. Díky tomu jsem prožila opravdu nádherné a klidné svátky vánoční.

Jak ve Vaší domácnosti probíhají přípravy na Vánoce?

Vzhledem k tomu, že jsem se před několika lety přestěhovala do Karibiku, tak se změnilo mnohé, včetně slavení různých svátků. A i když jsou tu místní obyvatelé z 99% křesťané, tak díky evropským a americkým expatům se tu slaví svátky jak americké, tak evropské, všechny dohromady. Je to skvělá příležitost poznat mnoho kultur a zvyklostí. Nicméně bramborový salát a řízek jsou jasnými favority. Ovšem letos celé Vánoce strávím na plavbě po Karibiku. A co tedy bude na štědrovečerním menu, to bude velké překvapení.

Máte nějakou oblíbenou vánoční koledu?

Jednoznačně Tichá noc.

Ondřej Spýťa Syrový

Zdroj fotografií: facebook

 

Komentáře