Helena Vondráčková slavnostně otevřela vernisáž Alexandry Hejlové

Alexandra Hejlová není na české výtvarné scéně žádným nováčkem. Svá díla vystavuje už téměř třicet let a mají úspěch nejen na českém poli, ale i v zahraničí. Není bez zajímavosti, že jedním z držitelů jejích obrazů je i světoznámý herec Michael Douglas.

V úterý 12. 2. otevřela v Přírodovědném klubu Barrande svou novou výstavu pod názvem „Valentýnské setkání“ a návštěvníci měli možnost vidět unikátní výtvarná díla z její sbírky – obrazy, šperky či knihy, které ilustrovala. Některá z nich byla po mnoha letech exklusivně zapůjčena a zřejmě také i naposled, od kupců ze soukromých sbírek v zahraničí (například Švýcarsko – portrét Ivety Bartošové, USA, Německo).

Vernisáž slavnostně zahájili manželé Helena Vondráčková a Martin Michal, kteří nebyli na její vernisáži poprvé a s Alexandrou Hejlovou spolupracují celou řadu let. Výtvarnici přišlo podpořit také plno dalších známých osobností a přátel – hudební skupina Maxíci, zpěvačka a moderátorka Českého rozhlasu Jana Chládková a operní diva Edita Randová. „Její tvorba mě zaujala hlavně proto, že mě oslovuje svou konkrétností a krásně vystihuje všechny barvy života.“ komentuje vernisáž Randová

Na vernisáž dorazila i ředitelka Charity dětem Jana Pletněvová a Golda – Zlata Dvořáková, která s Alexandrou Hejlovou celou výstavu pořádala. Jak nám prozradila výtvarnice, tak měly s Goldou po delší době svůj comeback a už teď chystají společně další výstavu. Nesměl chybět ani životní partner Hejlové – zpěvák, hudebník a nakladatel Jindřich Kraus.

„Se Sandrou jsme se poznaly na podobné akci v hotelu ILF, kde také probíhala vernisáž. Zaujaly mě její obrazy a hlavně šperky, nějak jsme si vzájemně rozuměly, líbí se mi její nápaditost a skromnost. Navíc, její tvorba na mě působí pozitivně. Mám od ní šperk ve formě náramku, nevím proč, ale působí na mě pocitem radosti a klidu.“ sdělila našemu magazínu ředitelka Charity dětem Jana Pletněvová

Ondřej Spýťa Syrový

Foto: Dagmar Pavlíková

Komentáře