Herečka Simona Prasková usedla do režisérského křesla!

Známá česká herečka Simona Prasková, která vstoupila ve známost jako někdejší soudkyně Barbara ve stejnojmenném pořadu, se nevěnuje nejen herectví, ale i pedagogické činnosti. Již druhým rokem vyučuje na Mezinárodní konzervatoři v Praze a v tomto roce dokonce režírovala vlastní studentské představení.

Prasková působí na oddělení herectví a rockové opery, kde vyučuje jevištní mluvu a základy hereckého projevu. U rockerů v tomto roce dostala za úkol usednout do režisérského křesla a vytvořit vlastní inscenaci. 16.4. společně s Mariannou Arzumannovou, režijní supervizorkou, zrealizovaly hudebně-dramatické představení s názvem „Druhá strana mince“. V představení excelovali studenti 4. ročníku a vše se uskutečnilo v Divadle Korunní.

Simona mimo jiné soukromě vyučuje i hvězdu celovečerního filmu Špindl Kateřinu Klausovou, která se nově stala její žákyní. Také ji můžeme vidět v Divadle u stolu Jana Kačera a Vlastimila Venclíka, Divadle Řeznická, Divadle v Celetné, zájezdovém představení Čertovský mariáš či i ve výrazných filmových rolích. Na konci minulého roku si zahrála ve Špindlu a v tomto roce ji čeká premiéra Dětí samotářů, kde hrála jednu z nejvýraznějších rolí – soudkyni Janu Arazimovou.

Simona Prasková s kartářkou Helen Silvan a herečkou Bárou Fišerovou na vernisáži Alexandry Hejlové

Simona a její nová žákyně Kateřina Klausová

-lohne,spyta-

Komentáře