Hrušková: Sebrala jsem kšeft lékárnám! Prozradím, co všechno levandule umí..

Levandule a zase levandule. To je jedno z mnoha témat, které Jana Yngland stále opakuje na svých sociálních sítích a ve vysílání Instagramu. Uplynul už nějaký pátek od zveřejnění jejího receptu na levandulový roztok, který pomáhá k odstranění akné. Dotazů jsou stále spousty a nezbývá, než na ně odpovídat.

Co vlastně levandule je?
Rostlina z řad hluchavkovitých. Její historie sahá až do starého Říma. Původně se užívala jako aromatická rostlina pro 
provonění lázní a koupelí. Až později byl objeven také její další léčebný účinek.

K čemu lze levanduli užívat?

Sedativum:

Z levandule se připraví čaj, který uklidňuje, zmírňuje stres a pomáhá navodit spánek. Mírný čaj dovede zahnat i bolesti hlavy.

Koupele:

Do horké lázně lze přidat několik lžic sušené levandule. Tato koupel pomůže k celkové regeneraci kůže a zregenerování celého organismu.

Hygiena:

V letních měsících se naši předci potírali výluhem nebo olejíčkem z levandule. Tento proces dopomohl k tomu, že se výrazně snížilo pocení a zápach, který člověk v horkých dnech produkuje. Levandule se dodnes stále využívá také k výrobě vonných sáčků, polštářků či parfémů.

Kosmetika:

Výluhem z levandule lze zmírnit tvorbu akné. Sušenou levanduli povaříme v horké vodě. Již studeným výluhem potíráme obličej minimálně 3x za den. Celou proceduru provádíme minimálně 14 dní. Právě vyrobeným (a horkým) výluhem je možné také napařovat obličej. Levandulový výpar pomáhá otevřít póry obličeje a pomáhá k samočištění pleti.

Jiné využití levandule :

1)   dekorativní účel

2 ) odpuzuje hmyz – komáry, mouchy

3) v šatníku zahání mol šatní

4) sušený sáček lze přidávat do vysavače k provonění bytu

5 ) sušená levanduli lze použít i v kuchyni pro dochucení pokrmů

6) v letních měsících limonáda nebo sirup z levandule dokonale osvěží

 

Komentář Jany Yngland Hruškové:

„Není nutné vyhazovat velké peníze za nefungující přípravky na pleť nebo k samoléčení. Levandule opravdu funguje, pomáhá. Bez chemie, bez vedlejších účinků. V lékárnách i drogeriích je celá řada produktů, které ovšem nefungují a stojí převeliké peníze. Levandulový výluh můžete pořídit za pár korun, zvládne jej vytvořit opravdu každý a rozhodně tím nemůže nic pokazit. Spousty reakcí lidí na sociálních sítích hovoří za vše. Nejen, že jim levandule pomáhá v boji proti akné, ale také se mnoha lidem zmírnil ekzém, lupenka nebo se vylepšila kvalita vlasů.

Mnoho mladých lidí navštěvuje léta dermatologa a snaží se odstranit kožní problémy. Podle reakce jedné dívky byl její lékař vysloveně šokovaný, že pomohla levandule. Sám pacientce předepisoval několik let drahé preparáty, které mnohdy její problém zhoršil. Levandule prostě stojí za vyzkoušení! Většina z vás ji má na zahradě, balkoně a nebo jí může jednoduše koupit v obchodě nasušenou! Recepty a návody na přípravu výluhu z levandule najdete na mém YouTube účtu, Instagramu nebo také Facebooku. Také zde najdete spousty reakcí a také fotografií dokazující účinky této zázračné bylinky!“

-jamach- 

Komentáře