Hudebník Jindřich Kraus vydal nové CD – S láskou

Jindřich Kraus studoval zpěv u profesorky a sopranistky Českého symfonického orchestru Evy Svobodové a léta působil v Pražské kabaretní scéně, kde společně účinkoval například s Karlem Kopeckým, Jindřichem Faktorem a Janem Werichem. Hudebně spolupracoval na písničce „Takový schody do nebe“, která získala i Zlatého slavíka. Umístil se na 1. místě v pěvecké televizní soutěži „Hvězdy zatím bez nebe“, obdoby dnešní SuperStar.

S Uršulou Klukovou

Dlouhodobě účinkoval s country kapelou „Dobráci“ či v hudebním tělese Fine Gospel Time. Od roku 2006 se vrací k profesionální umělecké činnosti a působí jako zpěvák, textař skladatel. Vystupuje se svými pořady po celé České republice a sklízí úspěch od všech věkových generací.

V Praze ho můžeme znát z Hudebního divadla Karlín (sál Karlínek), divadla Semafor či ze Salmovské literární kavárny, kde pravidelně vystupuje. Spolupracoval s celou řadou českých umělců, například s Uršulou Klukovou, Hanou Hegerovou či s Michalem Davidem, který byl hostem i na křtu jeho alba „Chvíle ke hvězdám“ v divadle Broadway. Mimo jiné se Jindřich věnuje i nakladatelské činnosti. Jeho nakladatelství Pragoline vydalo již celou řadu čtenáři oblíbených knih – Kniha o líbání, Kraťasy či nejnovější kniha Z (ne)pravého břehu. V roce 2018 založil se svou partnerkou – výtvarnicí Alexandrou Hejlovou magazín ARTSTAR VIP.

V tomto roce vydal nové album „S láskou“, které má zejména motiv naděje. Jindřich s k jedné ze skladeb „Dál chci žít“ vyjádřil na facebooku takto: „Písničku jsem složil po velkém zdravotním problému. Já se nesvěřuji, jako někteří přátelé, ale do textu a hudby jsem prožitek musel dát. Písnička se jmenuje „Dál chci žít“ a to opravdu chci!“

Za redakci DISUK.cz přejeme hodně úspěchů!

Ondřej Spýťa Syrový

Komentáře