Jak hodnotíte činnost Adama Bartoše a jeho Národní demokracie, nezdají se vám jeho aktivity fašistické?

Jak hodnotíte činnost Adama Bartoše a jeho Národní demokracie, nezdají se vám jeho aktivity fašistické?

Mgr. Jana Černochová,

poslankyně PČR a starostka Prahy 2 za ODS

„Věřím, že nikdo mě nemůže podezírat ani v nejmenším z toho, že bych byla stoupencem bezhlavého přijímání imigrantů. To, co ale předvádí pan Bartoš je jednoznačně odsouzeníhodné. Kategoricky odmítám, aby někdo vyhrožoval zabíjením, šibenicemi a nepokoji. Strašení lidí je jen kontraproduktivní a vyvolává strach a hysterii. Místo toho upřednostňuji otevřenou a věcnou veřejnou debatu. Z principu mi vadí škatulkování lidí, a tak zde nebudu pana Bartoše označovat přímo za fašistu, ale provolávání protižidovských hesel na „jeho“ demonstracích je pro mě naprosto nepřípustné, odsouzeníhodné a na hraně trestněprávní odpovědnosti.“ (SRPEN, 2015)

jac

Mgr. Jana Volfová,

místopředsedkyně Bloku proti islámu a někdejší poslankyně PČR

„Nechci hodnotit činnost ND, aby to nevypadalo, jako že kritizuji konkurenci. Dovolím si jen upozornit, že třeba v evropských volbách už Česká Suverenita upozorňovala na nebezpečí islámu, zatímco ND jen kritizovala EU. Také sestavování seznamů židů považuji silně přes hranu a kdybych já vedla demonstraci, na které se objevily šibenice, tak bych je OKAMŽITĚ vykázala z demonstrace a jasně se od nich distancovala. Představitelé ND v čele s panem Bartošem je však nechali nést i v průvodu, který pořádali. Já bych v takovém průvodu nešla.“ (SRPEN, 2015)

volfova

Ing. Eva Hrindová,

blogerka, členka akční rady Bloku proti islámu a zakladatelka platformy Naštvané matky

„Toto hnutí nijak podrobně nesleduji, tak ho těžko mohu nějak hodnotit. Ale je fakt, že ho nesleduji právě pro jeho některé výroky, které jsou neslučitelné s mým osobním politickým zaměřením. Nesnáším rasismus a stojím na straně Izraele. Věřím v jedinečnost každého člověka a snažím se každého posuzovat podle jeho skutků.“ (BŘEZEN, 2016)

hrindová

Mgr. Václav Láska,

senátor PČR za Stranu zelených

„Adam Bartoš sám o sobě je člověk, s velmi zvláštním uvažováním. Vede seznam lidí, které bude věšet na stromy, až se dostane k moci. Vidí spiknutí úplně za vším. Židů, Američanů, zednářů, iluminátorů… Takhle se prezentoval dávno před migrační krizí. Teď si tohle téma migrace přivlastnil a zařadil ho do svého „zvláštního“ vidění světa. Jinými slovy bych řekl, že to není fašista, ale blázen.“ (SRPEN, 2015)

láska

Beatrice Radosa, 

exmuslimka, blogerka, významná představitelka Bloku proti islámu a IVČRN

„Národní demokracii ani nevím jak hodnotit, protože popravdě, kromě té demonstrace se šibenicemi, já vlastně vůbec nic o nich nevím a nijak je nesleduji. Adama Bartoše znám už déle, a ten se v mých očích odepsal už skoro čtyři roky zpět, kde byl spolu se mnou jedním z diskutujících na jedné přednášce. Nejdříve jsem jeho pomatené protižidovské kecy brala jako vtip a parodii na muslima, protože vedl úplně stejné protižidovské bláboly, jako které jsem poslouchala jako muslimka v mešitě. Bohužel šok nastal, když mi došlo, že to pan Bartoš myslel naprosto vážně. Občas mám pocit, že s jeho rétorikou by zapadl mezi muslimy.“ (SRPEN, 2015)

beatrice

Martin Hausenblas, MBA,

zastupitel Ústí nad Labem

„Pan Bartoš je extrémista a je nebezpečný. To, co dělá je za hranicí zákona a měl by za to být stíhán. Pokud ne, dáváme jako společnost signál, že takovéto jednání je tolerováno, což povede k nárůstu extremismu.“ (SRPEN, 2015)

hausenblas

Jana Yngland Hrušková,

herečka a zpěvačka

„Pan Bartoš je mladý novinář, který chce říkat svůj názor. Já s ním určitě nesouhlasím ve všem. Hlavně v židovské otázce! My bychom si ale měli položit otázku, proč v celé Evropě vzrůstá antisemitismus. Kdo to podporuje a v jakém zájmu? Dělá někdo proti tomu něco? Arabové se už jako děti učí Židy nenávidět a zabíjet! Přílivem muslimských uprchlíků se bude antisemitismus i u nás nebezpečně vyvíjet! Máme tu demokracii, tak nebudu pana Bartoše kritizovat. Mé názory se také nelíbí každému. Za panem Bartošem stál kdysi dokonce pan Klaus i Zeman. Já jsem byla na demonstraci, kde ho zatkli, jako nezávislá osoba. Myslím, že je velmi dravý a jde si za svým cílem. Nebojí se říkat svůj názor, i když ví, že hodně riskuje. Jistě myslí na republiku jako vlastenec. Národní demokracie je malá nová strana složená z občanů, kteří chtějí jednat a to hned! Nedokážu odhadnout, jestli se mu svým protestem povede probudit i ty nahoře. Bohužel svou nenávistí k Židům se sám staví mimo hru.“ (BŘEZEN, 2016)

1450222_668823573150010_786787773_n

-spyta-

Komentáře