Jak oslaví letošní Vánoce herečka a zpěvačka Petra Beoková?

Co se Vám vybaví, když se řeknou Vánoce?

Sníh, stromeček,cukroví,koledy, kapr, salát, zastavení se v čase, rodina. Také píseň Purpura, kterou jsme v představení Vánoční Betlém v divadle SeMaFor zpívali a ona pokaždé zažehla ve mně světlo Vánoc už na začátku prosince.

Jak oslavíte letošní Vánoce?

V kruhu nejbližších a doma. Chci na chvilku zastavit čas a nepracovat…

Dodržujete v současné době nějaké vánoční obyčeje?

Advent-patří k němu adventní věnec,který doma vyrábím z věcí,co dům a příroda dá. S přítelem máme rádi spíše přírodní a tradiční výzdobu, takže u nás moc nenajdete třpytivé a vánoční koule,spíše slámové a papírové ozdůbky,šišky,šípky…Tak je to i s adventním věncem…A cukroví?To budu vyrábět až po 16.prosinci, kdy mi končí pracovní povinnosti a můžu začít konečně nasávat vánoční atmosféru.

Jak to máte s nakupováním dárků? Také prožíváte takový předvánoční maraton?

Letos bych se mu chtěla vyhnout.Nemám v oblibě masy lidí a tak doufám,že všechny dárky obstarám v klidu a s rozumem.

Máte nějaké vánoční přání?

Bezpečí, zdraví a štěstí pro všechny lidi na světě, protože si myslím, že kdyby byli všichni lidé šťastní, neubližovali by jiným lidem a nebyla by válka, strach, nenávist…

Co by podle Vás nemělo chybět na štědrovečerní večeři?

Bramborový salát, chléb se solí, oblíbené nápoje a ryba. U nás je to v současné době kapr, ale ryba a polévka se podává v každé rodině jiná. Záleží na tradici, národnosti a věku dětí i kvůli nebezpečí rybích kostí.

Co byste popřála našim čtenářům?

Ať se neustále rozrůstaj a množí. Ať prožijou láskyplné a nezapomenutelné Vánoce v kruhu nejbližších a nejmilejších a alespoň na chvilku vypnou mobilní telefony a internet a plně prožívají přítomný okamžik.

Ondřej Spýťa Syrový

Komentáře