Jak oslaví letošní Vánoce muzikant Rosťa Máca?

Co se Vám vybaví, když se řeknou Vánoce?

Zasněžená krajina a procházka pro vánoční stromeček a kapra na rodné Vysočině, kde jsem strávil krásné dětství.

Jak oslavíte letošní Vánoce?

V kruhu rodinném se svými nejbližšími na již zmíněné Vysočině. A mezi svátky bych rád navštívil své přátele na které nemám během roku moc času, neb hodně koncertuji. A paradoxně o Vánocích moc nepiji alkohol, během roku to bohatě stačí!

Dodržujete v současné době nějaké vánoční obyčeje?

Z vánočních zvyků asi jen, že si dáváme šupinu z kapra pod talíř pro štěstí. Také jsme se s tátou jezdili dívat na vesnické muzikanty, jak vyhrávají na Štědrý den po vsi, to sice mezi vánoční obyčeje nepatří, ale byla to hezká tradice, kdy se setkávali lidé všech generací, což dnes myslím chybí.

Jak to máte s nakupováním dárků?

Dárky se snažím nakupovat celý rok, házím je do takové velké krabice a před Vánoci s údivem zjišťuji co tam mám (smích). Něco pak dle potřeby ještě dokoupím, hlavně na cestách, když mě něco tzv. cvrnkne do nosu. Takže nákupní maratony to není nic pro mě, raději na takovém předvánočním výletu jdu třeba do galerie.

Máte nějaké vánoční přání?

Mám přání, aby všichni moji blízcí a přátelé byli zdraví, to je základ, to ostatní už nějak bude.

Co by podle Vás nemělo chybět na štědrovečerní večeři?

Na štědrovečerní večeři určitě klasika: kapr s bramborovým salátem a nějaké dobré víno.

Co byste popřál našim čtenářům?

Čtenářům bych rád popřál klidné a pohodové Vánoce bez zášti, zloby, aby je každý pokud možno strávil s tím koho má rád a udělal si na něj čas, honba za penězi, úspěchem, kariérou přece není všechno.

Ondřej Spýťa Syrový

Komentáře