Jak oslaví letošní Vánoce trojnásobná držitelka Oscara Belle Claire?

Co se Vám vybaví, když se řeknou Vánoce?

Když se řeknou Vánoce, vždy si vzpomenu na své dětství. Trávili jsme je na chalupě v Krkonoších, kam jsme jezdili už dva týdny před štědrým dnem a stavení museli před vstupem řádně odhrabat, protože tenkrát byly na horách tři metry sněhu. Poslední roky mě tak trochu mrzí, že sněhu už není tolik co bývalo.

Jak oslavíte letošní Vánoce?

Letošní Vánoce mi pravděpodobně dají zabrat více než ty předešlé, protože má dcera je ve věku, kdy okolní svět velmi dobře vnímá. Takže opět vytáhneme kouzelný zvoneček na přivolání Ježíška a budeme se tvářit překvapeně, kolik dárečků nám pod stromečkem nechal. Jediný problém je v tom, že dárky pro ni se špatně schovávají, vzhledem k její zvídavosti a častému objevování tajemství mých skříní. (smích)

Dodržujete v současné době nějaké vánoční obyčeje?

Za posledních pár let jsme je s mou rodinou nijak významně neřešili, samozřejmostí byl adventní věnec, stromeček, pár cukroví, sváteční večeře, rozbalování dárků a následné popíjení koňaku. Letos ale kvůli dceři vytáhneme i koledy, purpuru, prskavky a půjdeme se schovat, zatímco budeme čekat na Ježíška.

Jak to máte s nakupováním dárků? Také prožíváte takový předvánoční maraton?

Upřímně, tento ,,předvánoční maraton” z duše nenávidím. Přesto, že mám Vánoce ráda, přijde mi hloupé, že lidé dávají dárky druhým jen proto, že je nutí konkrétní datum v kalendáři, které s nimi vlastně vůbec nesouvisí (narozdíl od narozenin, například.). Více si vážím společných chvil, klidu a míru, které jdou ruku v ruce se zavřenými obchody a pracovní dovolenou. Dárky mám většinou buď hodně dopředu, nebo je kupuji až pár dní před štědrým dnem, přičemž mám v ruce seznam věcí, které chci svým blízkým pořídit. Rozhodně nejsem typ, který by hodiny a hodiny bloumal po obchodních centrech a stresoval se.

Máte nějaké vánoční přání?

Mým největším přáním, a nejen vánočním, bude vždy blaho a zdraví mé rodiny.

Co by podle Vás nemělo chybět na štědrovečerní večeři?

To je jasné – maminčin bramborový salát! Sice už jsem se ho naučila dostatečně napodobit, ale maminka ho umí prostě nejlepší.

Co byste popřála našim čtenářům?

Milí čtenáři, nezapomínejte prosím na to, že Vánoce jsou především o klidu a rodinné pohodě. Je zbytečné se stresovat malichernostmi, mnohem cennější je čas, který si věnujete, a to nejen o Vánocích. V průběhu svátků mi před lety zemřel pradědeček, a proto vím, že společnost vašich milovaných je vždy tím nejcennějším darem, který si můžete dát. Přeji vám tedy příjemně strávené Vánoce s vašimi nejbližšími, odpočinek, málo starostí a hodně, opravdu hodně lásky.

Zdroj fotografie: twitter

Ondřej Spýťa Syrový

 

Komentáře