Jak oslaví letošní Vánoce zpěvačka Jana Yngland Hrušková?

Co se Vám vybaví, když se řeknou Vánoce?

Vybaví se mi pouze to, že nemám vůbec žádné dárky. A že ani žádné dárky se mi vůbec kupovat nechce. Nejraději bych Vánoce bojkotovala. Nic nekupovala. Všichni všechno mají. A já taky od nikoho nic nechci a nic nečekám.

Jak oslavíte letošní Vánoce?

Vánoce letos oslavím s maminkou a se synem v České Skalici. Stromeček kupovat nebudeme, protože máme 3 kočky, tak si umíte představit, jak by to asi vypadalo. Koupíme rybu, budu dělat salát a možná rybí polévku, ale cukroví péct nebudu a tak nějak snad ty vánoce přežijeme.

Dodržujete v současné době nějaké vánoční obyčeje?

Nejraději bych zavedla novou tradici, že o vánocích můžete blbce nakopat do zadku. Taková tradice myslím u nás chybí a určitě by se tu dobře uchytila.

Jak to máte s nakupováním dárků?

Shánění dárků mi leze strašně na nervy. My si rádi dáváme dárky během celého roku. Už nejsme malé děti, abychom se museli těšit na Ježíška. Všem je jasné, že co si kdo nekoupí, to nemá.

Máte nějaké vánoční přání?

Moje přání je, aby byl klid. Aby se naše politické divadlo zklidnilo. V hlavních rolích bych si tam přála vidět poctivé, spravedlivé a moudré lidi. To se mi ale asi nepoštěstí. Takové přání vám nevyplní ani zlatá rybka.

Co by podle Vás nemělo chybět na štědrovečerní večeři?

Na Štědrý večer by na stole neměla chybět ryba, ať je to kapr a nebo candát. Já mám ryby ráda. Ne že bych se těšila. Spíše doufám, že ty vánoce už brzy budou za námi.

Co byste popřála našim čtenářům?

Rodinám s dětmi samozřejmě přeji, aby měly dostatek peněz na dárky. Doporučovala bych, aby nekupovali dárky na dluh. Aby se zbytečně nedostávali do větších a větších problémů. Všem také přeju zdraví. Naše zdravotnictví se pravděpodobně bude ještě více hroutit, než už zhroucené je, takže je potřeba, aby se každý už nyní začal preventivně o své zdraví starat. Proto jezte zdravě. Jezte ovoce a zeleninu. Snažte se meditovat, abyste se vyhnuli tomu stresu, který nás celý rok provází. A tomuto vánočnímu stresu se pokud možno také snažte vyhnout. Já se každopádně budu vyhýbat obchodním střediskům a supermarketům. Nervozita, chaos, nevraživost, závist, nepřejícnost, to vše se mi doufám v tomto čase vyhne.

Ondřej Spýťa Syrový

Komentáře