Jak oslaví letošní Vánoce zpěvačka Marcela Voborská?

Co se Vám vybaví, když se řeknou Vánoce?

Vánoce, to jsou poetické Ladovy obrázky, semknuté rodiny kolem stolu, vůně cukroví, františků, svařeného vína. Tak to bych ráda. Ale konzumní společnost všude vůkol mě přivádí k hysterii, když v obchodech v září narazím na hromady čokoládových Mikulášů, Santů, petard a dělobuchů. To poezie končí. Těším se na advent, protože si vyzdobím svůj pidibyt různými ozdůbkami a hlavně spoustou svícnů a světýlek. Pak si užívám příjemné, tlumené atmosféry, té pravé pro relax. Na Vánoce také přijíždí ze zahraniční mise můj syn, takže je to svátek dvojnásobný.

Jak oslavíte letošní Vánoce?

Letošní, jako ty předešlé, oslavím se svými dvěma největšími láskami. Synem a přítelem.

Dodržujete nějaké obyčeje?

Obyčeje žádné nedodržujeme, snad jen, že dávám pod talíře rybí šupinu. Prý má přinést peníze, ale dosud nic.

Jak to máte s nakupováním dárků? Také prožíváte předvánoční maraton?

Nakupování dárků u mně probíhá pudově, co mi cvrnkne o klobouček, to pořídím. Žádné maratony na poslední chvíli, to už je v obchodech tak husto, že by mě to připravilo o poslední zbytky rozumu.

Máte nějaké vánoční přání?

Vánoční přání, jako jistě každý, samozřejmě mám, ale nikterak se s ním neprezentuji. Je to takové moje niterné, hýčkané přáníčko. Tedy několik přáníček.

Co by u Vás nemělo chybět na štědrovečerní večeři?

Na štědrovečerní večeři u nás nikdy nechybí speciální bramborový salát, vlastní výroby, naprosto luxusní. Pak smažený kapr, pro chlapy řízky, čerstvá zelenina, různé pochutiny, dobré víno, pivo, perníčky, cukroví a hlavně lidé, kteří se mají rádi.

Co byste popřála našim čtenářům?

Čtenářům, těm statečným, co dočetli až sem, chci poděkovat, jinak všem přeji hodně lásky. Té pravé a té nejvíc, protože sleduji kolem sebe, že se vytrácí, že nás opouští. A to mě trápí. Mějte se v úctě a mějte se rádi, přátelé.

Ondřej Spýťa Syrový

Komentáře