Jak oslaví letošní Velikonoce nejkrásnější česká herečka Bára Fišerová?

Co se Vám vybaví, když se řeknou Velikonoce?

Velikonoce znamenají pro mě barvy, slunce, jaro, posezení na zahrádce, dobré jídlo, pití a nádivku. Samozřejmě také příjemné prožití svátečních dní.

Jak oslavíte letošní Velikonoce?

Letošní Velikonoce oslavím tradičně v Praze s rodinou a přáteli. Doufám, že mě někdo přijde „seřezat“, abych neuschla (smích).

Dodržujete v současné době nějaké velikonoční obyčeje?

Určitě dodržujeme typické sváteční jídlo jako je nádivka a pak i velikonoční pomlázku na Velikonoční pondělí. Vždycky se těším, jak vyzdobím velikonočně byt a i jak mám připravenou pomlázku pro koledníky. Pár jich vždycky překvapí, nenechají si ujít mi dát „na zadek“. Samozřejmě nezapomínám na vajíčka, ale moc je nebarvím. Někdy mě popadl nápad na ně namalovat ty své legrační kresby, povedly se, a kamarádi se o ně poprali a všechny mi je vždycky vezmou. Takže žádnou sbírku nemám, a že jich už bylo.

Vnímáte také Velikonoce jako křesťanský svátek?

Velikonoce určitě vnímám jako svátky křesťanské, ale od dětství je mám spojené s veselými barvami a radosti z jara. Nicméně mám velký respekt před tím pravým smyslem Velikonoc.

Co obvykle vaříte na velikonoční svátky?

Každoročně děláme Velikonoční nádivku, na tu se moc těším.

Máte spojené Velikonoce s příchodem jara?

Velikonoce mám hlavně spojené s příchodem jara. I když jsem už zažila počasí, kdy jsem ze sněhu stavěla místo sněhuláka zajíce (smích).

Bez čeho si Velikonoce nedokážete představit?

Velikonoce si nedokážu představit bez žluté, zelené a oranžové barvy, bez zajíců a barevných vajíček. Dále bez nádivky, pomlázky, přátel a samozřejmě bez pohody a radosti.

bf55

Ondřej Spýťa Syrový

 

Komentáře