Jak přišla prezidentka do naší redakce…

Už je to nějaký rok, co do naší redakce zavítala zpěvačka a herečka Jana Yngland Hrušková. Za těch pár let si u nás vybudovala své místo a bez její přítomnosti si jež nedovedeme chod redakce vůbec představit. Stále nepřestává překvapovat tím, že na každou věc dovede mít vlastní a neotřelý názor, který se nebojí vyjádřit. Udivit dokáže i zpěvem a řadou projektů, které vymýšlí a realizuje.

Na našem webu se pravidelně vyjadřovala k politice. Její blogy patřily mezi nejčtenější články DISUKu, nejednou přinesla řadu kontroverzí a kritiky. Později začala točit i svá videa, vysílat pomocí sociálních a sítí. Její popularita vzrostla velmi rychle. Byla pozvána do pořadů Máte slovo, DVTV, XTV , Soukup LIVE… Zahrála si v Soudkyni Barbaře nebo Záchranářích.

Se svou sestrou – první československou Popelkou Evou Hruškovou

Společně s naší redakcí začala připravovat anketní video pořad „Na slovíčko“. Na ulicích při natáčení vznikala řada komických situací. Někteří lidé přítomnost Hruškové vítají, chtějí se fotit, jiní odmítají na její otázky reagovat. Jana je velmi bezprostřední člověk, který když si něco usmyslí – udělá to.

Setkání po letech s Hanou Zagorovou. V 80. letech zvítězila její televizní pěveckou soutěž Dluhy Hany Zagorové

Když jí napadlo na ulici oslovit „jehovisty“, ani vteřinu neváhala nebo nezapřemýšlela o tom, že by to mohl být problém. Stejné postoje má ve svých streamech, kde bez obalu řekne, co má právě na srdci. U mnohých lidí si tak vysloužila velkou popularitu a přízeň, u jiných pověst blázna nebo někoho, kdo blázna hraje.

V období, kdy oznámila kandidaturu na prezidentku přišla naprostá mediální smršť. Rozhovor střídal rozhovor, streamů a vysílání zažila Jana bezpočet. Ač kampaň nedopadla výhrou, přinesla spousty nových příležitostí. Díky této kampani znalo Janu více a více lidí. Do rozhovoru si pozval Janu i youtuber Standa Schow, který s Yngland Hruškovou vedl velmi upřímný rozhovor. Její otevřené reakce dokonce způsobily to,
že jeho kanál byl dočasně zablokován. O blokacích by sama Jana mohla dlouze vyprávět. Téměř každý její facebookový profil zažil blokace, cenzuru a perzekuce.

Nepříjemné momenty zažila i v soukromém životě. Na její osobu začal útočit výtržník z České Skalice. Byla to právě redakce DISUKu, které pomohla celou situaci uhladit. Výtržník se medializace zalekl a nechal
svého ataku. Náš článek pak převzal dokonce deník Blesk a Aha!.

Svého času byla i osobností TV Regina

Zážitků s Janou Yngland by byla celá řada. Vydalo by to s jistotou na několik knih. Ať už má na její vystupování člověk názor jaký chce – jedno jí upřít nelze. Nevzdává se. V současné době slavila úspěch s alternativní léčbou akné, kdy mezi mladé lidi dostala do podvědomí účinky levandule. Začala vystupovat na Instagramu a zpopularizovala chování slepic.

Do budoucna plánuje ve vlastním nákladu reedici alba Memento, na kterém se jako zpěvačka s Petrem Novákem v 80. letech podílela a společně nazpívali mnoho nezapomenutelných duetů. 

S Petrem Novákem v programu MEMENTO

REDAKCE

Komentáře