Jak se správně seznámit? Efektivní rady prozradí uznávaná koučka a hollywoodská stylistka na valentýnském semináři!

Blíží se Valentýn, tedy svátek týkající se vztahů. Právě na toto téma si připravila koučka a lektorka Simoan Barbry s hollywoodskou stylistkou Alenou Klenot seminář. Zamilovat se není totéž jako milovat. Dámy pomůžou návštěvníkům semináře s tím prvním. Věděli jste, že na to, aby se člověk zamiloval, stačí pouhé 4 minuty? Jak se seznámit v době, kdy všichni koukají do mobilu? Prostě buďte k nakousnutí!

Lektorka a koučka Simona Barbry návštěvníky uvede do psychologie vzhledu. Dozví se, že vzhled je vlastně komplexní informace, co o nás prozradí řeč těla, vlasy a jejich úprava, jak působit neodolatelně a svůdně a proč máme tendenci zírat na krasné lidi. Respektovaná stylistika Alena Klenot, která spolupracovala s osobnostmi jako Céline Dion, Cher či Lady Gaga, prozradí tajné triky hollywoodských celebrit a naučí vás, jak ze sebe díky make-upu, dostat to nejlepší!

Seminář se bude konat ve čtvrtek 13.2. od 17.30 v Hotelu Modrá růže Praha, Rytířská 16. Cena je 1000 Kč.

A o čem konkrétně seminář bude? Zeptali jsme se Simony Barbry…

Na co se návštěvníci semináře mohou těšit?

Vytvořily jsme téma o charismatu pro leadery, byznysmany a pro lidi kteří jsou “na očích”. Ale už když jsme s tím začaly, bylo jasné, že je to i skvělé Valentýnské téma a že by se mohlo točit okolo magie svůdnosti, prvního dojmu a vůbec fenoménu seznámení, které je mimo virtuální prostor čím dal tím těžší. Ostatně o atraktivitě tématu vypovídá i ohlas minulé přednášky, kterou jsme měly s panem doktorem Uzlem. Vycházím z psychologie vzhledu a průzkumů, to je moje část. A báječná Alena Klenot, respektovaná image-maker, má tu praktickou část – naučí jak vyzdvihnout to, co je na nás krásné a potlačit nedostatky, ať je to líčení nebo oblečení. Jde o to, vytáhnout ze sebe maximum a přitom se nestylizovat a zůstat sama sebou. Seminář budete pořádat s hollywoodskou stylistkou Alenou Klenot.

Jak jste se poznaly?

Alena si mě všimla na Veletrhu krásy Interbeauty, kde jsem měla přednášku o Vnitřní Kráse, tedy o tom, co nás prostupuje a je magické…. Ihned jsme si padly do oka. Alena stejně jako já přemýšlí celostně a vnímá celou osobnost člověka, ne jen profesní “segment”. Profesionalita, prostředí Holywoodu, přímost, a “drive” jsou její devizy, které zase zaujaly mě.

Se stylistkou Alenou Klenot

Je podle Vás seznamování lidí v dnešní době těžké?

Rozhodně! Lidé jsou na jednu stranu neustále v kontaktu ve virtuálním prostoru. Dostupnost čehokoli (včetně sexu) je takřka instantní. To vyvíjí tlak na očekávání. Komunikujeme skrze text a obrázky, ale to se dá editovat. Mluvit tváří v tvář je zejména pro mladé lidi čím dal tím náročnější disciplína, kterou nepreferují. A na druhou stranu nic se na lidské touze po romanci nezměnilo. Chceme, aby nás druhý vnímal, je příjemné zaujmout a být zaujata… Jsme ve spěchu, díváme se do mobilů, je to únik od sociální nejistoty a trapnosti. Neumíme už “malou společenskou konverzaci”, tlak na “korektnost” tomu také nepomáhá. Muži jsou čím dál méně galantní. Vytratila se gentlemanská gesta i komplimenty. Dřív Vás kluk/muž doprovodil přes celé město až domů a riskoval, že ani nedostane pusu. Bylo to hezké….Pořád jsme se na něco těšili. Ta dnešní zrychlenost se propisuje do všech sfér života, včetně randění. A přitom seznámit se je tak magické! Vzpomínáme na to celý život.

Je podle Vás vzhled základem při prvním kontaktu?

Spíš než vzhled bych řekla “vyzařování”. Záleží na kontextu, na situaci. Rozhodně je neoddiskutovatelné, že když Vám to sluší, výrazně se zvyšují Vaše šance a podle odborníků, na zamilovaní stačí jen pár minut. Muži jsou vizuální, ženy auditivní. Muže zaujme vzhled, žena se nechá “ukecat”. Charisma vnímáme u opačného pohlaví jinak, je to odlišný soubor předností.

Představíte návštěvníkům i nějaké vychytávky, se kterými se razantně zvýší úspěšnost při oslovování?

Ano můžete se těšit. Strategie svádění je věda a netýká se jen romantického objektu zájmu. Svádět lze i život jako takový. Největší svůdkyně v historii se v některých strategiích shodují. Připravily jsme pro vás takovou esenci.

Je seminář určen jen pro ženy, které jsou single?

Ne, není určen jen ženám, které jsou single a chtějí se seznámit. Je pro všechny, koho zajímá jak funguje psychologie vzhledu a přemýšlí o sobě v kontextu životního období, ve kterém se právě nachází. Myslím, že když je žena zdravě sebevědomá a vůbec “vědomá”, chce se líbit (třeba jen sobě). Cítit se fajn je o kvalitě života. Je to v naší přirozenosti. Bez ohledu na to, co zrovna prožíváme. Je velice osvěžující dostávat komplimenty od zástupců jiné generace, je osvěžující být obklopen krásnými upravenými lidmi. Vzpomínám si, jak jsem nedávno v Malaze pozorovala partičku seniorů, mužů a žen. Muži měli sněhově bílé rozhalené košile, husté upravené bílé vlasy a snědou pleť, svetr okolo krku nebo námořnické sako, džíny a mokasíny a ženy měly barevné většinou květované šaty, pléd a pohodlné sandály. Všechny měly delší vlasy spletené do jednoduchých uzlů, některé měly vlasy barvené, jiné měly přiznané šediny nebo hezké stříbro. Bylo v nich něco dívčího a svěžího. Všichni se usmívali, vítali se, dávali si komplimenty. Čišela z nich radost a vitalita. Byl na ně tak libý pohled, že jsem se od nich nemohla odtrhnout. Vykouzlilo mi to také úsměv na tváři a říkala jsem si, bože ten věk dodává na noblese….. Mám ráda výrok: “Elelegance is a public service”. Elegance je služba veřejnosti.

Prozradíte i nějaké rady z osobního života?

Ano! Ráda se podělím. Každý si ale musí vyvinout svůj osobitý styl, který je uvěřitelný. Tento seminář se prioritně bude týkat seznamování.

Plánujete i další témata týkající se vztahů? Ano, rády bychom vytvořily seriál, abychom mohly jít do hloubky a nabídly tak komplexní pohled i řešení. Vztahy jsou téma číslo jedna v každé konverzaci! Ať jsou to vztahy romantické, partnerské, pracovní nebo rodinné. Všimněte si, že i zde hraje náš vzhled dost klíčovou roli. Když o sebe někdo přestane dbát, reagujeme na to! A naopak to platí také.

Ondřej Spýťa Syrový

Komentáře