Jaké filmy se vám nejvíce líbí?

Jaké filmy se vám nejvíce líbí?

Simona Chytrová,

herečka

„Kromě třeba „Frídy“ a Bunuelových surrealistických filmů obdivuju díla Martina Scorseseho, a v poslední době mě uchvátily italské opusy Paola Sorrentina „Il Divo“, „La grande bellezza“ a také snímek Roberta Ando „Viva la liberta“.“ (LISTOPAD, 2014)

chytrova

Milan Chára,

herec a filmový kritik

„Filmy které mě zaujmou, tj. třeba Václav, moc se mi líbila Domácí péče, ale když si chci odpočinout, zajdu na Trošku. Těším se na Básníky. Je to prostě různé.“ (DUBEN, 2016) 

2162716_milan-chara-49-v-poradu-stopy-zivota-v5

Jiří Maria Sieber,

herec a spisovatel

„Já, jako herec, film beru jako práci, takže asi mám rád všechny filmy na kterých jsem spolupracoval a ve kterých hraji. Jinak pokud bych si mohl vybrat nejraději, tak filmy Milana Šteindlera.“ (DUBEN, 2016)

120459459_fcc067

Jana Yngland Hrušková,

herečka a zpěvačka

„Tak mám ráda všechny filmy režiséra Miloše Formana. Lásky jedné plavovlásky, melancholie a smutek zamilované holky. Hoří, má panenko! vesnická realita. Na konci se skoro vždycky rozbrečím. Je to prostě české do morku kostí.“ (DUBEN, 2016)

jany

Luboš Xaver Veselý,

moderátor

„Mám několik stálic, takovou osobní Top (Amadeus, Forrest Gump, Vykoupení z věznice Shawhsank, Mlčení jehňátek, Motýlek, Zapomenuté světlo, Je třeba zabít Sekala… atd.), pak mám pár takový, na které člověk narazí časem, teď aktuálně dvoudílný film Norimberský proces, Hořící keř nebo Let. No a pak se tu a tam přihodí nějaké velké zklamání, např. v poslední době pokračování bolkova Kurvahošigutentag. Nedávnou jsem na stránkách České televize objevil skvělý televizní film Ex offo o pozadí procesu s K. H. Frankem a to mě velmi potěšilo. Mám doma poměrně hodně filmů, které jsem si v průběhu let koupil a teprve se na ně chystám – neviděl jsem třeba Anglického pacienta nebo snímek Čistá duše.“ (ZÁŘÍ, 2014)

xaver

Bc. Ivanna Benešová,

režisérka a producentka 

„Mám ráda filmy, které v sobě nesou určité poslání a hloubku. Nebaví mě komedie, raději se podívám na lehce depresivní film se zajímavou pointou na konci. Hodně mi záleží na tom, jak jsou vykresleny charaktery postav. A v souvislosti s tím si musím postěžovat, že poslední dobou je v českých filmech jakousi nevhodnou tradicí mít hlavní filmové hrdiny ploché, bez výrazného charakteru a charismatu. Divák potřebuje hlavního hrdinu pro něco obdivovat, pro něco mít rád nebo naopak pro něco si jej zapamatovat. Pokud je ovšem hlavní role takový klasický nudný Čech bez názoru, pak se s ním divák těžko ztotožňuje a film tolik nebaví. Mezi mé oblíbené režiséry patří třeba Darren Aronofsky, Tom Tykwer či třeba Gaspar Noe.“ (SRPEN, 2014)

ivanna-210

Jitka Sedláčková, 

herečka

„České komedie….Janžurka, Bohdalka, Menšík, Sovák…….nejvíc.“ (LISTOPAD, 2014)

sedlac

Mariana Prachařová,

herečka

„Já miluji filmy a strašně ráda chodim do kina. Nevadí mi žádný žánr, ale asi nejvíce mám ráda komedie a hlubší filmy, nad kterými se divák musí zamýšlet ještě chvíli po tom, co film skončí. A nepohrdnu ani nějakým dobrým akčním filmem třeba s Brucem Willisem.“ (ÚNOR, 2014)

ariana

Ing. Martin Strakoš,

předseda Výboru Zastupitelstva Ústeckého kraje pro oblast vzdělání, výchova a zaměstnanost

„Můj první nejoblíbenější film s legendární písničkou Pramen zdraví z Posázaví, který jsem viděl asi 50tkrát se jmenuje AŤ ŽIJÍ DUCHOVÉ, druhým filmem s nezapomenutelnými hláškami např. „Maršál Malinovskij brašule“ jsou PELÍŠKY a posledním je drama odehrávající se za německé okupace Československa během II. světové války MUSÍME SI POMÁHAT, ještě naše kinematografie natočila skvosty jako je HOŘÍ MÁ PANENKO, CESTA DO PRAVĚKU a můj nejoblíbenější kreslený film ČARODĚJŮV UČEŇ. (DUBEN, 2016)

strakošš

Eva Hrušková,

herečka

„Filmy mám ráda hlavně francouzské (ale ty jsou bohužel často pochmurné), tak k nim přidávám skvělé anglické historické filmy – to není o nic větší legrace, ale prosím. A nakonec dobré americké komedie – začínám na Někdo to rád horké…“ (DUBEN, 2016)

eva-hruskova-foto-lenka-hatasova1

-spyta-

 

Komentáře