Jana Hrušková: Islám pronásleduje Židy cíleně.

OSVĚTIMSKÉ ALBUM – takto se jmenovala výstava v Židovském muzeu v Praze. Mohli jste ji vidět od 19. 5. 2015. Já jsem se zúčastnila prohlídky komentované kurátorem výstavy. Řekl, že si kupuje boty s myšlenkou na to, aby vydržely dlouhé pochody. Na fotkách vidíme lidi, kteří už dávno nejsou mezi živými. Ale přesto jejich osudy jsou živé. Byli to obyčejní lidé, jako ty a já. Chudí i bohatí. Tam fašismus nedělal rozdíly. Sebral jim vše, co mohl. Majetky, zlato, fabriky. Nakonec i lidskou důstojnost. Někteří se po příjezdu do KZ nestačili rozhlédnout a šli do plynu.

Proč to vyprávím? I dnes stoupá antisemitismus. Tedy trvá to už několik let. Židům se dává za vinu všechno. I to, co se děje v Evropě dnes. Ale například herec Töpfer, Miloš Kopecký, Vida Neuwirthová, Jan Kraus, Petr Weiss, Arnošt Lustig jsou židé a myslíte, že mohou za to, že je tu plno ilegálních uprchlíků? Že americká vojska se projíždějí Evropou sem a tam? Ne. Za to mohou evropské elity. Žid – nežid.
Islám pronásleduje Židy cíleně. Už i malé děti jsou drilovány na likvidaci Židů. Nenávist vůči Židům je živena jako osvětimské pece.

Útěk Židů z Evropy dnes připomíná nekonečné pochody smrti. Hlavně ve Francii. Za poslední rok uteklo z Francie 30 000 Židů. Mají strach. „Mnoho Židů už nějakou dobu pociťuje, že nemohou ve Francii žít otevřeně jako Židé,“ řekl mluvčí Židovské agentury pro Izrael. Ve Francii rostou protižidovské projevy. Islámský radikalismus je na vzestupu například v Belgii či Německu, kde je také poměrně silná neonacistická scéna. Židé se snaží neprovokovat a stále ustupují. To jim bylo tak osudné.
I v České Skalici žili Židé. Rodina Bondy, z té se nevrátil nikdo. Rodina Reichova, vrátila se jen Eva Reichová. Vytetovali jí číslo A-4596. Ještě žije a snaží se připomínat osud skoro 6 000 000 Židů, kteří neměli takové štěstí. Vrátila se vyzáblá, mnohokrát znásilněná.

Evropa není bezpečná pro bílé, natožpak pro Židy. Od roku 2000 bylo ve Francii zaznamenáno 8000 protižidovských incidentů. V tom Židé oprávněně spatřují nebezpečí, zvláště v souvislosti s rostoucí aktivitou islamistů. Jsou to jejich úhlavní nepřátelé. Za chvíli v Evropě bude tolik muslimů, že bude občanská válka. Mnoho tomu nasvědčuje, že už vlastně začala. Vypadá to, že se dočkáme dalších křišťálových nocí.

Jana Hrušková, herečka a zpěvačka

jyh

Komentáře