Jana Kadeřávková: Zpěv je lepší než erotika!

Rozhovor se zpěvačkou, tanečnicí a fotomodelkou Janou Kadeřávkovou alias Vanillou

Vstoupila jste ve známost především díky reality show FARMA. Jaké to ve Vás zanechalo vzpomínky?

Byl to takový první velký projekt, ve kterém jsem byla dost mediálně vidět. Všichni ode mne čekali, že tam budu dělat skandály – balit kluky, svlékat se, hádat se se spoluúčastnicemi ad. Myslím, že se jejich očekávání tolik nenaplnilo. Snažila jsem se tam vystupovat přirozeně a bez „nahrávek“. Problém spíše byl v ostatních soutěžících, z nichž někteří na mne působili dosti arogantně a neférově. Z pořadu jsem poté sama odešla.

kaje

Šla byste znovu do podobného projektu?

Dneska už asi ne. Jsem ale ráda, že jsem se tohoto projektu mohla zúčastnit. Byla to obrovská zkušenost a jeden z mých prvních mediálních výstupů. Doteď na mne lidé díky tomuto pořadu vzpomínají a stále mne vyhledávají na sociálních sítích. Dnes už se snažím prosadit jinak, a to zpěvem.

Proč zpěvem?

Ve zpěvu nacházím životní směr. Mým snem je po sobě nechat nějakou velkou hitovku, která všechny ohromí a zapíše se tak do dějin. V současné době hledám textaře, který by mi takový song napsal. Rozhodně nechci být součástí masy interpretů české populární scény. To, o čem zpívají dnešní populární hvězdy a celkově ten většiny novodobý projev mi nepřijde opravdový. Vidím v tom namistrovanost a umělost.. Za každou cenu být moderní nemusím. Já chci něco víc.

Jakým hudebním žánrům se věnujete?

Nejsem nějak vyhraněná. V současné nejvíce country, rocku, R´n´B, soulu ad.

Chystáte v současné době nějaké vystoupení?

Ano. Ve středu 8.2. vystoupím od 20,30 v hudebním klubu Palmovka. Zazní tam všechny zmíněné hudební žánry plus zazpívám i jeden úplně nový song, který mi byl napsán přímo na tělo.

Také jste moderovala erotické zpravodajství Red News. Jaká to pro Vás byla zkušenost? Šla byste znovu, v případě nabídky, moderovat podobný pořad?

Ne nešla. Teď už jedu především zpěv a o nahotě to bylo hlavně dříve, než jsem pochopila, že chci veřejně prezentovat svůj hlas, kterej vede moje srdce/láska k muzice/. Tělo až pak, tedy když bude dobře vypadat (smích).

V té době to byla první moderátorská zkušenost, která mi přinesla nějaký ty kačky + možnost vstoupit ještě více do podvědomí lidí v branži, ve které jsem působila/nahota/. Čas vracet nechci, proč taky, ráda na to vzpomínám.

red

Také působíte jako tanečnice a fotomodelka.

K tomuto jsem se dostala již v dobách puberty. Nepatřila jsem zrovna do nejbohatší rodiny a navíc naše vztahy byly dosti napjaté. Od 16let jsem musela tvrdě „manuálně“ pracovat, protože jinak bych skončila na ulici. Později však přišly nabídky k focení a tanečním vystoupením. Tancovala jsem různě po barech (ještě jako nezletilá) a když udeřil osmnáctý rok, tak jsem začala dělat erotická vystoupení a fotit akty. V současné době se nejvíce věnuji tanečnímu stylu „GoGo“ a stále to má velký úspěch.

Mimo jiné jste studovala zpěv na Mezinárodní konzervatoři v Praze.

Na MKP jsem studovala cca 1,5 roku na oddělení rockové opery a zpěvu. Vyloučena jsem byla, pro mne z nepochopitelných důvodů, v prosinci 2016. Hodně mi vadilo, že byla ze školy vyhozena vedoucí tohoto oddělení Pavla Forest. To mne strašně mrzelo, protože Pavla na mne působila jako osobnost s velkým O a dáma, která se opravdu v této oblasti vyzná. Šla jsem tedy bezprostředně a bez ohlášení říci panu řediteli, co si o tom myslím. Pár dní po mém výstupu u ředitele jsem byla ze školy oficiálně vyloučena za nafocení aktů. To se mne strašně dotklo, protože jsem věděla, že to není ten pravý důvod. Také to na mne působilo dost pokrytecky, protože někteří pedagogové této školy také nafotili akty a ještě dosti odvážnější.

Komentáře