Jana Volfová: My jsme problémy běženců nezavinili, takže je ani nemusíme řešit.

Předsedkyně České suverenity, někdejší poslankyně a aktivistka IVČRN a Bloku proti islámu Jana Volfová o uprchlické krizi.

Jak hodnotíte činnost IVČRN a Bloku proti islámu?
Jsem přesvědčena, že obě platformy se výraznou měrou podílejí na informovanosti občanů o nebezpečí islámu a nelegální imigrace. IVČRN svojí dlouholetou prací na facebooku a Blok proti islámu od svého založení i demonstracemi a dalšími akcemi. Bez jejich činnosti by nikdo nehájil skutečné názory většiny občanů ČR
Jak naopak hodnotíte činnost Adama Bartoše a jeho Národní demokracie, nezdají se Vám jeho aktivity fašistické?
Nechci hodnotit činnost ND, aby to nevypadalo, jako že kritizuji konkurenci. Dovolím si jen upozornit, že třeba v evropských volbách už Česká Suverenita upozorňovala na nebezpečí islámu, zatímco ND jen kritizovala EU. Také sestavování seznamů židů považuji silně přes hranu a kdybych já vedla demonstraci, na které se objevily šibenice, tak bych je OKAMŽITĚ vykázala z demonstrace a jasně se od nich distancovala. Představitelé ND v čele s panem Bartošem je však nechali nést i v průvodu, který pořádali. Já bych v takovém průvodu nešla.
Jste pro uzavření hranice před nelegálními imigranty?
Zcela jistě jsem pro uzavření hranic. Blok proti islámu k tomu vyzval vládu již 4. července, tedy v době kdy jsme měli možnost ještě mnohé zachránit. I teď je to stále jediná možnost, jak řešit nelegální migraci, ale už to bude těžší.
 Jaké vidíte nebezpečí v příchodu imigrantů?
Těch nebezpečí vidím mnoho. Jak samozřejmě ohrožení bezpečnosti občanů, kterou dnes a denně vidíme v Řecku nebo v Itálii či Francii, kde se v některých oblastech už lidé bojí vyjít na ulici města, kde celý život žijí, ale třeba i riziko zdravotní. Copak víme, kolik běženců je třeba nakaženo tuberkulozou, aids, či dalšími chorobami a parazity, o kterých se naši lékaři už učí jen z učebnic, protože jsme je očkováním zlikvidovali? To je obrovské riziko především pro naše děti a seniory.
Souhlasíte s výstavbou uprchlických táborů?
ANO, ale na území Sýrie a Jemenu a dalších prvních bezpečných zemí. Evropská unie vydává přes deset let každý rok 1.5 miliardy euro na zabezpečení hranic Schengenu. Kde ty peníze jsou? Kam se poděly? Za ně by přece byly vystavěny takové uprchlické tábory, že by v nich mohly být i dokonalé nemocnice a školy. To je cesta! Řešit problém tam, kde vznikl, ne u nás doma.
Jaké má plány Česká suverenita, spojí se ve volbách s Blokem proti islámu, nebo je už jeho součástí?
Česká Suverenita je stranou, kde o věcech rozhodují kolektivní orgány. Takže předsednictvo strany zatím nerozhodlo. Nicméně z toho, že řada členů ČS již vstoupila do BPI usuzuji, že na předsednictvu odsouhlasíme spolupráci a budeme postupovat v nadcházejících volbách společně. Je to totiž jediná cesta jak zamezit šíření islámu v ČR. Jednotný postup všech sil, které o zamezení islamizace Evropy a ČR usilují. Jen tak se nám to může podařit.
Jaký předpokládáte další vývoj s nelegálními imigranty?
Velmi se bojím, že to  může skončit krvavým konfliktem. Nečinnost vlády a naprosto oprávněné obavy občanů ČR a arogance běženců, kterým korán říká, že jsou nám nadřazeni a mají na všechno nárok a podle toho se také chovají, to bohužel silně evokuje. A ještě to, že po 180 dnech je musíme pustit z uprchlického tábora a oni se budou bez prostředků potulovat po naší vlasti, je pro mne strašná představa. Chtěla bych vrátit právo a tedy ty, co nelegálně přišli do ČR vrátit zpět do země odkud přišli. Ona tam totiž velmi často žádná válka není. Vždyť největší počet běženců je z Kosova nebo subsaharské Afriky. Nehrajme si na spasitele celého světa. Vždyť finance potřebujeme pro naše seniory, zdravotně postižené, matky samoživitelky,nemocně a děti. My jsme problémy běženců nezavinili, takže je ani nemusíme řešit. To je můj názor a za tím si stojím. Ať si mne třeba nazývají xenofobkou nebo nacistkou. Já jen bráním svoji vlast a její občany. A stejný názor má většina z nich.
Mgr. Jana Volfová, 26.8. 2015
volfova

Komentáře