Jana Yngland Hrušková: Co se to vlastně děje ve Venezuele?

Chtěla bych upřesnit tu situaci ve Venezuele pro úplné politické negramoty.

Tam si před časem zvolili presidenta Madura, který je vlastenecký a chce, aby výnosy z prodeje venezuelské ropy šly venezuelskému lidu. Zároveň mají premiéra, který je proamerický podplacený agent. A americký ministr zahraničí vyhlásil, že řádně zvoleného prezidenta USA neuznává a že uznávají za prezidenta toho nevoleného premiéra.

Je to jako by u nás USA prohlásily, že Zemana za prezidenta neuznávají a že prezidentem ČR je pro ně Drahoš. Tak asi takhle hrozný to je. A Macron to svinstvo jel podpořit.

Je to jednoduché jak facka. Postup je stále stejný. Tohle už se v různých podobách odehrávalo snad všude na celém světě.

Smlouva mezi Německem a Francií je logická. Macron se bojí, že to sám nedá a bude potřebovat pomoc Německa. Zatím se do lidí nestřílí ostrými náboji. Ale pravděpodobně o tom už Francie s Německem uvažují. Francouzská policie už proti lidem nechtěla jít. Tak nasadili žoldáky z ciziny. Uvidíme, co se bude dít příští sobotu. Ve Francii se rozhoduje i o naší budoucnosti. Když se v Evropě v nějakém státě střílí do lidí, týká se to i nás. Týká se to celé Evropy.

Jana Yngland Hrušková

Komentáře