Jana Yngland Hrušková: Na prezidentku již nekandiduje, ale Zemana ve volbách nepodpoří.

Někdejší známá zpěvačka a politická aktivistka Jana Yngland Hrušková se zapsala ve známost široké veřejnosti především díky pořadu Máte slovo s Michaelou Jílkovou, kde kontroverzně reagovala na problémy migrační krize. V únoru 2016 se rozhodla kandidovat na Hrad a chtěla vystřídat Miloše Zemana.„Kandiduji, protože miluji český národ a jsem vlastenka.“ řekla v únoru loňského roku pro server DISUK.cz

V listopadu tohoto roku ale musela svou kandidaturu zrušit, jelikož ji chyběly 3 podpisy do požadovaných 50 000. „Kandidatura obnáší spoustu nesmyslů a já na to nemám náladu ani čas.“ podotkla Hrušková. Většina příznivců spoléhala, že po jejích odchodu z kandidatury podpoří ve volbách Zemana, ale opak se stal pravdou. „Zemana rozhodně nepodporuji, je to stará struktura. V roce 2023 se chystám kandidovat znovu. Mezi kandidáty není nikdo tak vhodný jako já.“ řekla aktivista pro náš magazín.

V současné době se Hrušková věnuje převážně mladým lidem a národnostním menšinám a snaží se je na internetu učit českým tradicím.

 

Komentáře