Jana Yngland Hrušková: Naši budoucnost vidím černě.

Žila jsem v Německu 23 let a vím o čem mluvím. Na přechodu svítí červená a široko daleko žádné auto. JÁ SAMOZŘEJMĚ jdu. A slyším za sebou hlasy čekajících lidí – ES IST ROT – JE ČERVENÁ. Jenom jsem odpovídala – ICH WEISS – JÁ VÍM. Už tato maličkost je signálem toho, jací Němci jsou. Nemohou na situaci reagovat po svém. Na vše potřebují paragrafy, příkazy, příručky, zákazy, povolení. Je to prostě v nich. Proto taky mohli být Hitlerem tak lehce zmanipulováni. A tato nová „vůdkyně“ je to stejné. Myslím, že chce vehnat svůj lid do záhuby a velká většina se s tím smířila. Vždyť je to naše kanzléřka, tu jsme si zvolili, tak má jistě a pravdu a o tom se NEPOCHYBUJE!

Je mi Němců moc líto, že nejsou schopni samostatně myslet a protestovat. Bojí se všech a všeho. A ten strach se dostal i k nám. Naši kolaboranti hledí k „vůdkyni“ oslepeni její mocí. Nezáleží jim na vlastních lidech. Proč taky. Je to přece jen primitivní svoloč. To si o nás myslí naši kritici.

Je škoda, že se nechceme poučit z událostí v Paříži, ze situace v Německu a ve Švédsku. Budeme muset sami na vlastní kůži prožít to, co jiní už vytrpěli. Je zbytečné obětovat nevinné občany. Povinností politiků je nás chránit, ale lidé cítí, že toho se tu nedočkáme a na Vánoce si dávají zbraně, teasery a slzné plyny místo knih a parfémů. Tak jsem zvědavá, jaký ten rok 2017 opravdu bude. Situace je tak nepředvídatelná, nepředstavitelná a absurdní. Nepochopitelná. Tedy já se to snažím pochopit a čím víc vím, tím to vidím s tou naši budoucností černěji.

Jana Yngland Hrušková, zpěvačka a herečka

hrusk

Komentáře