Jana Yngland Hrušková: Německý národ je poslušný a potřebuje vůdce.

Žila jsem v Německu 23 let a vím o čem mluvím. Na přechodu svítí červená a široko daleko žádné auto. Já samozřejmě jdu. A slyším za sebou hlasy čekajících lidí – ES IST ROT – JE ČERVENÁ. Jenom jsem odpovídala – ICH WEISS – JÁ VÍM. Už tato maličkost je signálem toho, jací Němci jsou. Nemohou na situaci reagovat po svém. Na vše potřebují paragrafy, příkazy, příručky, zákazy, povolení. Je to prostě v nich. Proto taky mohli být Hitlerem tak lehce zmanipulovaní. A tato nová „vůdkyně“ je to stejné. Myslím, že chce vehnat svůj lid do záhuby a velká většina se s tím smířila. Vždyť je to naše kancléřka, tu jsme si zvolili tak má jistě a pravdu a o tom se nepochybuje.

Je mi Němců moc líto, že nejsou schopni samostatně myslet a protestovat. Bojí se. Všech a všeho. A ten strach se dostal už i k nám. Naši kolaboratéři hledí k „vůdkyni“ oslepeni její mocí. Nezáleží jim na vlastních lidech. Proč taky. Je to přece jen primitivní svoloč. To si o nás myslí naši kritici. Jsem moc vděčná panu Klausovi, že je proti tomuto ničení Evropy a jmenuje věci správnými jmény.

Je škoda, že se nechceme poučit z událostí v Paříži, ze situace v Německu a ve Švédsku. Budeme muset sami na vlastní kůži prožít to, co jiní už vytrpěli. Je to zbytečné obětovat nevinné občany. Povinností politiků je nás chránit, ale lidé cítí, že toho se tu nedočkáme a na Vánoce si dávají zbraně, teasery a slzné plyny místo knih a parfémů. Tak jsem zvědavá, jaký ten rok 2016 opravdu bude. Situace je tak nepředvídatelná, nepředstavitelná a absurdní. Nepochopitelná. Tedy já se to snažím pochopit a čím víc vím, tím to vidím s tou naši budoucností černěji.

Jana Yngland Hrušková, česká herečka a zpěvačka, známá především z programu MEMENTO, kde zpívala s Petrem Novákem, 5.1.2016

maxresdefault

Komentáře