Jana Yngland Hrušková: Politiku jsem vyměnila za fotografování a zakládám Salón Prezident.

Známá česká zpěvačka Jana Yngland Hrušková, která v novodobé historii vstoupila ve známost především díky kontroverzním politickým názorům, se rozhodla, že změní své spektrum zaměření. Z minulého století si ji můžeme pamatovat jako někdejší spolupracovnici Petra Nováka a Zdeňka Pulce, se kterými nazpívala několik svých hitů jako Moře, Zpackaná láska či Diskotango. Uměleckému oboru se věnuje stále a soukromě vyučuje zpěv, hraje divadlo pro děti a vystupuje s předními českými umělci – sestrou Evou Hruškovou, Vlastimilem Harapesem ad. Mezi její koníčky patří ale i fotografování a rozhodla se, že se mu bude věnovat profesně.

„Od politiky si dávám menší distanc a vracím se k fotografování. Fotografuji již dlouhá léta a mám svůj nezaměnitelný styl. Máme málo dobrých fotografů a v tomto oboru se cítím zcela kompetentní. Neznamená to však, že nebudu komentovat politické dění. Toho se nevzdám.“ komentuje známá zpěvačka.

Jana Hrušková v nadsázce také říká, že má svůj Salón Prezident, který se nachází v místě jejího bydliště a je vskutku alternativní. Mimo jiné se inspiruje například od fotografů jako je Jan Saudek či Josef Sudek.

V případě zájmu ji můžete kontaktovat prostřednictvím emailu: j.yngland@disuk.cz

Fotografie Jany Hruškové:

 

Komentáře