Jana Yngland Hrušková: Snadno a rychle k orgasmu.

Ano. Záleží na titulku. To je vlastně na článku nebo knize to nejdůležitější. Vemte si například Stařec a moře. Babička. Zámek. Na západní frontě klid.

Silné titulky táhnou. A už tu knihu ani nemusíte číst. Víte přesně o co jde. A pak je tu druhý zajímavý fenomén. Obrázky malých koťátek, jídla, a štěňátek. Ještě stále jsou koťátka a štěňátka nejoblíbenějším tématem na FB. Nebo videa s nějakým pološílený obsahem. Ta se šíří opravdu jako virus. Mají stamilionová shlédnutí.

Ale když chcete lidem přiblížit věci, které se dějí okolo nich a o kterých nemají ani tušení, není to vůbec nic lehkého. Rozdíl ve čtenosti je obrovský. I Radka Hladíková, naše patriotka, se nad tím pozastavila a asi je z toho velice smutná. Ale tak to je. Taková je realita.

I ve válce lidé rádi chodili do kina, do Kabaretu, na koncerty. Chtěli se prostě bavit dál. Utéci před tou hroznou realitou. A ta hrozná realita nás opravdu dohání. Naše média se nás snaží od té reality “chránit”. Lžou nám, zastírají, nebo neinformují vůbec. Redaktoři se nám snaží vemlouvat jejich názory. To ale přeci není jejich úkol. Svůj vlastní názor si musí udělat každý sám. Nebýt Facebooku, nevíme skoro nic.

Musíme dávat pozor, abychom v dobrém psychickém zdraví přečkali další události. A to si buďte jistí, že se budou dít věci!

Jana Yngland Hrušková

Komentáře