Jana Yngland Hrušková: Tohle si nesmíme nechat líbit

My bychom si teď mohli škodolibě mnout ručičky a říkat, no vidíte, vždyť jsme předpovídali, že se něco bude dít!  Něco jako se dělo o silvestra v Kolíně, Mnichově a Hamburku a mnoha dalších městech Německa. Ale bohužel já z toho vůbec žádnou radost ani uspokojení nemám. To jenom potvrzuje to, že máme pravdu a nešíříme nijakou nenávist. Taková je realita a spousta lidí to ještě stále nechce akceptovat.

Já před sebou nemám žádnou skleněnou kouli a přesto vím, co se bude dít a všichni se na mě dívají jako na exota. Jako odkud já to vím, oni přece nejsou všichni tak zlí a vůbec a nesmíme je paušalizovat a tak dále. A najednou si tu hrajeme na překvapené? Co je na tom překvapivého? Vždyť všichni mohou rešeršovat, poslouchat zprávy, rádio, internet, noviny a tam je všude tolik zpráv, že inteligentní člověk si sám o tom všem udělá obrázek. A nemusí potom být překvapený z něčeho, co je absolutně předprogramované.  To co se dělo o silvestra v Německu, to bylo předvídatelné. Kvůli čemu asi oni mají mobilní telefony? Na co je asi mají? Na to, aby se mohli na takové akce domlouvat. A protože v nich je jenom zloba, nic jiného v nich není, tak nám to denně svým jednáním dokazují.

Možná 10% z těch ilegálních lidí, kteří jsou v Německu, jsou možná relativně normální, ale to pořád znamená, že 900 000 lidí je od přírody zlých lidí. Tito lidé si neváží života, jakýchkoliv hodnot. A podle toho se také tak chovají.

A protože my si vážíme každého člověka, tak to je asi ta naše veliká chyba. Přece si tohle nemůžeme nechat líbit!

Jana Yngland Hrušková, česká herečka a zpěvačka, známá především z programu MEMENTO, kde zpívala s Petrem Novákem, 5.1.2016

1017365_669368726428828_1629281935_n

Komentáře