Janě Kratochvílové roste popularita i u mladé generace. Její životní filosofie přebíjí Platóna!

V pátek 16.12. se v Paláci Akropolis na pražském Žižkově uskutečnil koncert Jany Uriel Kratochvílové. Zpěvačka se svou skupinou Illuminati.ca a skladatelem Pavlem Trnavským křtila nové album All New Bohemian. Jedná se o přezpívání alba Bohemian z roku 1986 do nové verze a o přidání několika zbrusu nových skladeb.

Uriel kromě skladeb z tohoto alba zazpívala i hity jako V stínu kapradiny, či Korálky (přezpívanou verzi Copánků z roku 1982) ad. Janu jako vždy doprovázela hudební skupina Illuminati.ca Jirky George Hruběše, kterého můžete znát mimo jiné jako bubeníka Pražského výběru.

Kromě hudby jsme mohli slyšet i „životní filosofii“ Jany Uriel Kratochvílové, která se především zakládá na pozitivním myšlení a na bezprostřední svobodě projevu. V našem rozhovoru z podzimu 2016 nám svou filosofickou vizi popsala takto:

„Chceme opět dobýt umělecky dominující „No1 pozici“ na této planetě, protože nás planeta potřebuje! Harmonizujeme a energetizujeme životní zóny a zvedáme je do vyšších dimenzí! A to může dělat každý, kdo má v sobě super tvůrčí spirit a vidí nutnost nápravy na této „zneužívané-mamonáři“, ovšem stále krásné planetě Zemi/planetě Gaia!“

Popularita Jany Kratochvílové ovšem značně roste i u mladé generace. Na tomto koncertě polovinu diváků tvořila věková skupina mezi 15 a 35 lety.

Životní filosofie zpěvačky s nezaměnitelným hlasem se šíří i do gymnázií a vysokých škol. Na její osobnost jsou zpracovávány seminární práce a odborné dotazníky. Dokonce je vize ji zvát jako přednášejícího hosta do školských zařízení, kde by mohla žáky seznámit se svou filosofickou vizí. Mnoho odborníků s nadsázkou říká, že by jednou mohla přebít i Platónovo učení.

Jinými slovy, lidé už začínají chápat její filosofii a chtějí, aby ji pochopili i další.

Ondřej Spýťa Syrový

janaa

Foto: Amborina Alina

janau

 

Komentáře