Jednoduchá nedělní Popelčina bábovka pro mladé maminky

První televizní Popelka Eva Hrušková má 3 syny. A to víte, když kluci dospívají, co toho všeho snědí. A hlavně to musí být rychlé a nekomplikované, osvědčené a dobré. A tato bábovka, kterou zná snad každá hospodyňka, by se měla dál šířit po zemích českých, slovenských i po celé Evropě.

V jednoduchosti je krása. Vezmete hrníček cukru, nasypete do mísy a vyklepnete 3 vejce. Mixérem rozmixujete. Dále přidáte dva hrnky polohrubé mouky. Samozřejmě nesmíte zapomenout na prášek do pečiva a vanilkový cukr. Pak nalejete hrníček mléka a 3/4 hrníčku oleje. A vše mixérem mícháte. Do vymazané a vysypané formy na bábovku nalijete půlku tohoto těsta. Do zbytku vmícháte kakao a také vlijete do formy. Do předem vyhřáté trouby nebo remosky dáte péct. Peče se asi tak necelou hodinku. Určitě si nesedejte k počítači, bábovku musíte průběžně sledovat a ke konci špejlí vyzkoušet, jestli už je hotová.

Pakliže pečete bábovku v remosce, chráníte ji před spálením tím, že po asi 0,5 hod. dáte na bábovku alobal.

Pak necháte vychladnout. Vyklopíte na talíř a můžete zvát hosty.

Ingredience:

Hrnek cukru
3 vajíčka
Dva hrníčky polohrubé mouky
Hrnek mléka
Necelý hrnek oleje
Prášek do pečiva
Vanilkový cukr

Já sama minimálně jednou do měsíce tuto bábovku peču, protože můj syn má rád sladké. A je to asi tak to jediné, co zvládnu bez toho, abych to úplně nezvojtila.

Jana Yngland Hrušková

Zdroj fotografií: facebook

 

Komentáře