Jméno zpěvačky s nezaměnitelným hlasem se šíří do škol, dostalo se i na univerzitu! Bude i v učebnicích?

Jana Uriel Kratochvílová bezpochyby patří mezi největší české pěvecké legendy. Již za dob totality své fanoušky zaujala svým neobvyklým vzhledem a specifickým hudebním stylem, který stále performuje. Svým nezaměnitelným hlasem nazpívala mnoho nezapomenutelných hitů jako V stínu kapradiny, Copánky či Milování za svítání, které stále patří mezi divácky nejoblíbenější skladby v ČR. Kromě hudby je Jana zajímavá také svým životním stylem, který přináší zcela nové poznatky v mnoha vědních oborech.

Na jedné pražské univerzitě byla o Janinu osobnost postavena seminární práce z psychologie, kde její životní styl byl studentem přirovnán ke staroindickému filosofickému směru, který vychází převážně z pozitivního myšlení a energie. Mimo jiné také jméno této zpěvačky proplulo na gymnázium, kde se konkrétně o ní opřel dotazník ze společenských věd, na téma „lidé, kteří nejdou s davem“, a líčí Janu jako neobyčejnou osobnost s velmi zajímavým lifestylem. Pravidelně se také o ní zmiňují na konzervatořích a hudebně zaměřených školách, kde ji mnozí pedagogové považují za průkopnici zcela nových hudebních stylů v Československu.

Více o Janě Kratochvílové zde: www.disuk.cz/jana-kratochvilova-zpev-je-pro-mne-stejne-nutny-jako-dychani/

Podle mnoha školských odborníků by měl být odkaz na Janu Kratochvílovou zaznamenán i v učebnicích a skriptech, jelikož její osobnost přináší zcela nové poznatky nejen v hudebním stylu, ale také ve filosofii, psychologii a v dějinách umění.

Ondřej Spýťa Syrový

janau

 

Komentáře