Jste pro legalizaci konopí?

Jste pro legalizaci konopí?

RNDr. Jitka Seitlová,

senátorka PČR za Stranu zelených

„Nemyslím, že tato otázka nepatří aktuálně mezi nejnaléhavější. Nejsem v této věci rozhodnuta. Určitě ale bude smysluplné se do budoucna zabývat pozitivy a riziky spojenými s touto problematikou.“ (ŘÍJEN, 2014)

seitl

Mgr. Jana Černochová,

poslankyně PČR a starostka Prahy 2 za ODS

„Byla jsem jednoznačným zastáncem přijetí zákona o legalizaci konopí pro léčebné účinky. Co se týče jeho obecné legalizace, nemám ostře vyhraněný názor. Jsou zde jistě daleko škodlivější příklady návykových látek, proti jejichž legalizaci bych se vymezila.“ (ŘÍJEN, 2014)

Cernochova_Jana_23_kongres_12

Mgr. Václav Láska,

senátor PČR za Stranu zelených

„Nejsem, ale jsem pro jeho dekriminalizaci. Jinými slovy nechci, aby jeho pěstování pro vlastní potřebu bylo trestné. Ale zároveň nesouhlasím s tím, aby se mohlo veřejně prodávat jako třeba cigarety.“ (ČERVENEC, 2014)

1083223_peake-babis-laska-krnacova-bernard-kraus-ondracka-benesova-rychlik

RNDr. Pavel Poc,

europoslanec za ČSSD

„Legalizace pěstování pro vlastní využití ano. Legalizace léčivého konopí ano. Legalizace prodeje a distribuce drog, ne. Odlišit to lze myslím velmi snadno.“ (ŘÍJEN, 2014)

poc

Jaroslav Doubrava, 

senátor PČR za Severočeši.cz

„Jen v případě, že by užívání bylo pod přísnou lékařskou kontrolou. To proto, že nepopírám léčebné účinky konopí. V takovém případě jsem i pro podstatně jednodušší možnost pořízení. Suma, která byla za dávku z lékárny stanovena je šílená, pro ty, kteří by ho potřebovali je nedostupné. Obávám se ale, že úplné uvolnění by vedlo ke zneužívání.“ (LEDEN, 2015)
image (5)

Bc. Ivanna Benešová,

režisérka a producentka

„Ano, jsem. Kdyby záleželo na mně, zlegalizovala bych všechny drogy. Protože člověk, který je chce užívat, si cestu vždycky najde, bez ohledu na zákony. Pokud by se ovšem vše prodávalo legálně pod dohledem státu a ne na černém trhu, šlo by z toho jistě nemalé procento v podobě daní do státní kasy. Pokud člověk po užití jakékoli drogy potřebuje pomoci, vyjíždí k němu záchranná služba, případně policie řeší nejrůznější spory s drogami spojené, ale tyto výdaje jdou z kapes slušných daňových poplatníků. Nikoli z peněz těch, kteří zakázané látky požívají nebo s nimi obchodují a bohatnou na nich. Vím, že by kompletní legalizace s sebou nesla mnoho dalších problémů a rozhodně situace není tak snadná, jak ji zde líčím, ale já osobně vidím budoucnost v legalizaci. I když možná až tu hodně vzdálenou budoucnost. Na druhou stranu bych ráda zdůraznila, že já sama ani konopí a ani jiné nelegální látky neužívám.“ (SRPEN, 2014)

ivanna-benesova-450x300

JUDr. Klára Samková, Ph.D.,

advokátka

„Legalizace konopí je trochu i moje zásluha, protože jsem tři roky obhajovala Bushku Bryndovou, konopnou mastičkářku, obviněnou z šíření toxikománie. Nakonec byla zproštěna obvinění, ovšem myslím, že to bylo i proto, že Bushka průběžně nutila všechny soudce i státní zástupce podrobně proniknout do problematiky léčebného konopí a v průběhu řízení je v podstatě zkoušela. Nezapomenutelná byla její věta směřující k předsedovi senátu Okresního soudu: „Pane předsedo, vy jste nestudoval dostatečně moje webové stránky, protože tam byste se dozvěděl, že Vaše argumentace je zcela scestná…“ Soudce odvětil – naprosto zdeptán, že v nich ležel do tří do rána…. Ale abych odpověděla na otázku já: Ano, jsem pro veškerou legalizaci konopí, protože žádná prohibice nikdy nic nevyřešila.“ (ÚNOR. 2013)

klára

Mgr. Jana Volfová,

někdejší poslankyně PČR a předsedkyně České suverenity 

„Jsem pro legalizaci pro zdravotní účely a jsem i pro možnost pěstování doma v případě, že rozhodne lékař, že je to pro léčbu dobré. Vždyť se dá očipovat těch pět nebo tři kytky a přesně se bude vědět, že tyhle jsou proto,aby si babička mohla udělat mast na svá kolena.“ (KVĚTEN, 2014)

volfova

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D.,

expředseda Pirátů

„Piráti jsou pro legalizaci psychotropních látek obecně, ať už to může znít jakkoliv divoce. Je prokazatelné a přiznává to nepřímo třeba i americká DEA (Drug Enforcement Administration), že aplikace represivní politiky na problematiku užívání či zneužívání těchto látek je zcela neúčinná, ba naopak podporuje s tím související kriminalitu a černý trh.“ (ČERVENEC, 2014)

bartos

-spyta-

Komentáře