Jste pro vyhlášení referenda o vystoupení ČR z EU?

Jste pro vyhlášení referenda o vystoupení ČR z EU?

Ivo Valenta,

senátor za Soukromníky

“Teprve v roce 2015 byl vládě a následně poslaneckým klubům představen alternativní návrh ústavního zákona o celostátním referendu na základě občanské iniciativy. Prozatím tedy čeští občané bohužel nemohou v celostátním referendu rozhodnout o vystoupení z EU. Nicméně jakmile to bude možné, pokud se do té doby na politice EU nic nezmění, jsem připraven obdobnou akci aktivně podporovat. Jsem plně přesvědčen o tom, že jsme silným, suverénním národem a že nepotřebujeme bruselské úředníky ani evropsky deformované zákony. Nevymanili jsme se přeci z komunistické diktatury jen proto, abychom se dostali do područí diktatury jiné – tentokrát unijní. Je třeba vrátit do politiky zdravý rozum. A já doufám, že krok Velké Británie bude poučením i pro samotné bruselské úředníky.”

ivo-valenta-180914_denik-605 (1)

Marek Černoch,

poslanec PČR za Úsvit – Národní Koalice

“Referendum je zákonná forma vyjádření názoru, na které mají lidé právo. Je to názor většiny a ten má společnost respektovat. Předcházet musí diskuze, modelové situace a analýza, jaké to přinese pro a proti. Ale referendum o setrvání je za současné direktivní politiky EU na místě.”

cernoch

Jaroslav Foldyna,

poslanec PČR a zastupitel města Děčín za ČSSD

“Ano. Platné při účasti min. 40% oprávněných. S rezultátem min. 10% nad, nikoli prostá většina. S kampaní 6 měsíců.”

folďas

JUDr. Stanislav Křeček,

zástupce ombudsmana

“To si rozhodně nemyslím, nevidím proto žádný důvod. Zdá se mi být zcela zřejmé, že bez EU by nám bylo v Evropě hůře. EU potřebuje změny a ne exit. Pokud ovšem ke změnám nedojde bude i tato varianta na pořadu dne.”

krecek

Ondřej Gros,

zastupitel Prahy 8 za ODS

“Myslím si, že pokud bylo referendum o vstupu v roce 2003, měla by být možnost uspořádat referendum o vystoupení. Dokonce si myslím, že by takové referendum mělo být vyhlašováno jednou za 10-15 let. Lidé by měli mít možnost vyjádřit svůj názor a postoj k fungování EU.”

ondrej-gros-1398

Mgr. Jana Volfová,

předsedkyně České suverenity a exposlankyně PČR

“Samozřejmě, že mělo, ostatně strana Úsvit, se kterou Česká Suverenita spolupracuje, již návrh zákona o referendu o vystoupení z EU do Poslanecké sněmovny už podala.”

volfova

Jana Yngland Hrušková,

herečka a zpěvačka

“Určitě by mělo být referendum co nejdříve vyhlášeno. Ale bohužel to všechno trvá moc dlouho. Mezitím už mohou být i u nás oběti na životech. To je velká tragedie, která se na nás nezadržitelně řítí. Kdo to nevidí, je prostě naivní blázen.”

 hrusk

Bushka Bryndová,

konopná odbornice

“Určitě! V tomto společenském a politickém marasmu by referendum bylo jediné elegantní řešení. Protože nakonec musí být dán průchod vůli lidu, o tom je celý institut demokracie. Politici, kteří tomu pod jakýmikoli záminkami brání, se dočkají hořkých konců své kariéry. Lidé ztrácejí trpělivost a jalovým výmluvám politiků přestávají věřit. Jde to pomalu, ale je to nezadržitelný trend. Otázka je jen, jestli se to vše stihne odhlasovat a napravit ještě předtím, než situace zdegeneruje do násilí.”

BUSHKAAA

-spyta-

Komentáře