Karel Schwarzenberg: Doufám, že nový útvar, který ministr Chovanec zřídil, bude upozorňovat na existenci podivných zdrojů.

Pan prezident ve svém projevu odmítl cenzuru. V tom s ním můžu naprosto souhlasit, neboť jsem také jejím zásadním odpůrcem. Ovšem musíme si uvědomit, že toho času zažíváme něco zcela jiného. Jedná se o činnost tajných služeb cizích států. Prostřednictvím různých trollů, údajných organizací a osob vytvářejí a pomocí internetu šíří nejrůznější dezinformace. Což je zbraň, kterou svého času hojně využíval již Sovětský svaz. Bohužel dnes zaznamenáváme těchto aktivit víc než dost, ovšem mají díky současným technologiím daleko širší záběr než za starých časů.

Je to přímý útok na demokratickou společnost. Ať už jde o Českou republiku, USA nebo Evropskou unii, její instituce, soudržnost jejích států a demokratické uspořádání věcí veřejných v těchto státech. Je proto důležité, že se tomu nejen u nás, ale i v jiných zemích začínáme bránit.

Tyto dezinformace se ovšem nemají cenzurovat, ale je třeba tuto scénu podrobně pozorovat. Takže doufám, že ten nový útvar, který pan ministr Chovanec zřídil, bude aktivní a bude působit ne jako cenzura, ale jako prostředek, jak veřejnost upozorňovat na existenci a vliv těchto podivných zdrojů.

Karel Schwarzenberg, poslanec PČR za TOP 09

Zdroj: fb

karel

Komentáře