Kdo je zastáncem a kdo odpůrcem prolomení těžebních limitů na Bílinsku z řad českých politiků?

Ing. arch. Daniela Filipiová,

senátorka PČR za ODS

Jsem absolutně proti. Uhlí nepotřebujeme, máme možnost rozvíjet další a navíc ekologické zdroje – voda, malé vodní elektrárny, slunce (čímž rozhodně nechci říci zástavbu orné půdy solárními panely. Navíc se chystá dostavba JETE. Navíc je to naprostá neúcta k lidem, kteří celý život v dané lokalitě žijí – s velkou nejistotou, zda zde i dožijí.

KOT2902db_filipi_3

Mgr. Václav Láska,

senátor PČR za Stranu zelených

Nesouhlasím. Na tomto rozhodnutí vlády stát ničeho nevydělá, jediný, kdo vydělá jsou těžaři. Uhlí z limitů není potřeba a místním uškodí. Ať už na zdraví, nebo na další devastaci jejich životního prostředí. A hlavně limity byly zřízeny, aby místní měli definitivně klid a jistotu. A tu teď vláda porušila. A jako neposlední fakt je, že je to bezohledné vůči příštím generacím. Prolomili jsme limity proto, abychom uhlí vytěžili a spotřebovali tím nejprimitivnějším způsobem. tedy spálili. Příští generace by nesporně věděly lépe jak s uhlím naložit a využít jej.

1083223_peake-babis-laska-krnacova-bernard-kraus-ondracka-benesova-rychlik

JUDr.  Stanislav Křeček,

zástupce ombudsmana

Celá debata mne připadá nesmyslná. Pokud je někde nějaký nerost, který lidé potřebují, bude odtěžen dříve či později.

2-04_19_3x_OREZ_ctk

Mgr. Jana Volfová,

předsedkyně České suverenity a bývalá poslankyně PČR

Ano souhlasím, jsem přesvědčena, že je třeba zajistit lidem práci a když dnes vidím dobrou rekultivaci, jak se daří třeba na Sokolovsku, jsem přesvědčena, že tak by se to mělo dělat do budoucna i na Bílinsku. A energetická soběstačnost je základem pro suverenitu státu. A já suverénní státní moc chci.

volfova

Ing. Jaromír Štětina,

europoslanec za TOP 09 a STAN

Nesouhlasím s prolomením limitů. Uhlí je příliš cenná surovina pro budoucnost.

obrazek

21.10.2015

-spyta-

Komentáře