Kdo je zastáncem a kdo odpůrcem prolomení těžebních limitů na Bílinsku z řad českých politiků?
Ing. arch. Daniela Filipiová,
senátorka PČR za ODS
Jsem absolutně proti. Uhlí nepotřebujeme, máme možnost rozvíjet další a navíc ekologické zdroje – voda, malé vodní elektrárny, slunce (čímž rozhodně nechci říci zástavbu orné půdy solárními panely. Navíc se chystá dostavba JETE. Navíc je to naprostá neúcta k lidem, kteří celý život v dané lokalitě žijí – s velkou nejistotou, zda zde i dožijí.
Mgr. Václav Láska,
senátor PČR za Stranu zelených
Nesouhlasím. Na tomto rozhodnutí vlády stát ničeho nevydělá, jediný, kdo vydělá jsou těžaři. Uhlí z limitů není potřeba a místním uškodí. Ať už na zdraví, nebo na další devastaci jejich životního prostředí. A hlavně limity byly zřízeny, aby místní měli definitivně klid a jistotu. A tu teď vláda porušila. A jako neposlední fakt je, že je to bezohledné vůči příštím generacím. Prolomili jsme limity proto, abychom uhlí vytěžili a spotřebovali tím nejprimitivnějším způsobem. tedy spálili. Příští generace by nesporně věděly lépe jak s uhlím naložit a využít jej.
JUDr. Stanislav Křeček,
zástupce ombudsmana
Celá debata mne připadá nesmyslná. Pokud je někde nějaký nerost, který lidé potřebují, bude odtěžen dříve či později.
Mgr. Jana Volfová,
předsedkyně České suverenity a bývalá poslankyně PČR
Ano souhlasím, jsem přesvědčena, že je třeba zajistit lidem práci a když dnes vidím dobrou rekultivaci, jak se daří třeba na Sokolovsku, jsem přesvědčena, že tak by se to mělo dělat do budoucna i na Bílinsku. A energetická soběstačnost je základem pro suverenitu státu. A já suverénní státní moc chci.
Ing. Jaromír Štětina,
europoslanec za TOP 09 a STAN
Nesouhlasím s prolomením limitů. Uhlí je příliš cenná surovina pro budoucnost.
21.10.2015
-spyta-