Kdo z řad českých politiků a celebrit je zastáncem a kdo odpůrcem elektronické evidence tržeb?

Jste pro zavedení elektronické evidence tržeb v ČR?

Ing. Jana Fischerová, CSc.,

poslankyně PČR, zastupitelka kraje Vysočina a zastupitelka Havlíčkova Brodu za ODS

Se zavedením EET nesouhlasím. Dokonce i Ministerstvo financí ČR již třikrát termín zavedení EET posunulo. Jsem názoru, že jeho případné zavádění by bylo problematické – z pohledu technického, právního i organizačního. Co je podstatné, EET zavádí pro podnikatele povinnosti, které často nebudou moci ani splnit.

image (2)

Mgr. Václav Láska,

senátor PČR za Stranu zelených

Spíše jsem proti zavedení. Největší negativum vidím v tom, že se je pokouší zavádět pan Babiš, který zůstává podnikatelem, konkurentem vůči těm, které chce kontrolovat, a proto je v obrovském střetu zájmu. Proto tenhle projekt ve mě vzbuzuje nedůvěru.

1083223_peake-babis-laska-krnacova-bernard-kraus-ondracka-benesova-rychlik

Rudolf Baránek,

1. místopředseda Soukromníků 

Soukromníci jsou již parlamentní stranou, máme 1 senátora – pana Ivo Valentu. Posledním jeho výrazným činem je získání podpisů dalších 16 senátorů potřebných pro podání Ústavní stížnosti, kterou iniciovala Strana soukromníků. Jedná se o povinné kontrolní hlášení DPH. To je jedním z dalších pokusů dnešní levicové vlády mít na všechny co nejvíce informací. Prostě chtějí mít vedle EET další podklady pro šmírování svobodných lidí. Věříme, že v dalších senátních volbách 2016 k Ivo Valentovi přibudou další senátoři za Stranu soukromníků České republiky. 

image (3)

Mgr. Jana Volfová,

předsedkyně České suverenity

Ne, nejsem pro zavedení EET. Skoro si myslím, že hlavním důvodem je to, aby pan Babiš měl ještě větší přehled o kvalitě firem, které si pak lehce koupí, poté co na ně pošle opakovaně finanční kontrolu (po téhle větě ji očekávám i já). Ono se vždy něco najde a nakonec to majitele přestane bavit. Jsem přesvědčená, že opět nakládáme na ty, co si sami živí další břemeno, místo abychom jim co nejvíce odlehčili, když už se o ně stát nemusí starat. Už dnes předkládáme běžencům v táborech 4 jídla na výběr a naše drobné živnostníky budeme dřít z kůže, aby na to bylo.

volfova

Bushka Bryndová,

konopná odbornice

Rozhodně nesouhlasím! Povede to jen k dalšímu snížení počtu živnostníků, kteří už za letošní rok pořádně ubyli. A rozšíří to příležitosti k udávání. Prostě je to jen šikana malých živnostníků a podnikatelů, zatímco ti velcí budou dál nerušeně podvádět na daních. Podle mne je to jen populistická akce…

cropped-Bushka.jpg

Jiří Maria Sieber,

herec a podnikatel

Nesouhlasím. Já třeba mám také zámečnickou živnost. Pokud si babička zabouchne byt, tak jí ho otevřu. Pokud bych měl s sebou nosit ještě počítač a hlásit každou práci, tak to abych si ještě najmul dalšího pracovníka. Účetnictví by mělo být jednoduché. Ve svobodné společnosti nesmí být občan neustále sledován.

120459459_fcc067

Milan Chára,

herec

Je to velmi rozporuplné. V podstatě ano, ale je nesmysl, aby to měli ti nejmenší podnikatelé jako trhovci a podobně. Je ale jasné, že v tomto odvětví se prostě leckde podvádí, a to je fakt. Takže se přikláním k názoru spíše ano, jsem pro.

2162716_milan-chara-49-v-poradu-stopy-zivota-v5

-spyta-

9.12.2015

Komentáře