Kyperská modelka Dien: Slunce přináší radost do života.

Modelka Dien Larytová nám prozradila, jak se žije na Kypru

Jak jste se vůbec dostala na Kypr?

Byla jsem jednou v Olomouci na focení a tam jsem se potkala s vizážistkou Eleny ProfiMasker, která se zrovna chystala znovu odletět na dovolenou na Kypr, a dost mi o tom úžasném ostrově vyprávěla. To slunce, krásné písečné pláže, rodinná atmosféra, klid, to dobré jídlo, muzika… Díky jejímu vyprávění mne to doslova nadchlo, a tak jsem si řekla, že bych se tam také ráda podívala. Během týdne jsme s holkami zabalily kufry a hurá na ten úžasný ostrov. Bylo to opravdu podle popisu Eleny Všechno je tam tak jednoduché, lidé jsou strašně hodní a ochotní, cítíte se tam jako doma. Navíc kyperské pravidlo „SIGA SIGA“ je jako „pomalu, pomalu“ a vystihuje charakter Kypru, na vše mají čas a přijde mi, že lidé se tolik nestresují tak, jako v České republice. Když jsem se vrátila zpět do ČR, tak se mi dost po Kypru stýskalo, tak jako by kus Kypru ve mne zůstal. Ten ostrov je opravdu kouzelný. Člověk, který jednou na Kypr poletí, tak se většinou vždy se vrátí. Dlouho jsem neváhala a vrátila se zpět na Kypr, ale natrvalo. S Elenou jsme neustále v kontaktu i přes tu dálku jsme jako rodina a máme se rádi a vždy si zavoláme, staráme se  jedna o druhou. Ostatní české holky také zůstaly na ostrově a pokaždé se scházíme a volné dny trávíme většinou na pláži, v salonu, nebo v luxusní restauraci a dáváme si tradičně kyperské  Meze. Je na to tradiční pokrm na způsob grilovaného masa. Můžete strávit v restauraci i několik hodin, neboť neustále se jídlo nosí. Začíná se zeleninovým salátem, různé pomazánky, grilované maso nebo mořské plody, a končí se osvěžujícím ovocem.  Jak se říká siga siga…J

V kolika letech jste se dostala k modelingu a s jakou agenturou jste začínala?

Začínala jsem prvně s fotografem Josefem Markem, pod žádnou agenturou jsem nikdy nebyla. S focení\modelingem jsem začala, když mi bylo 15let. Pro mne to bylo opravdu super. Uvědomila jsem si, že při focení člověk může měnit svou postavu, výraz, make up, oblečení. Většinou využívám nabídky, casting, nebo sám fotograf mne požádá o focení.

V České republice jsem začínala jako amatérka, pár castingů, nějaké focení, hosstesing. Focení mne  vždy bavilo, byla to taková má inspirace, cítit něco, co člověk může vyfotit. Ty pocity, výraz ve tváři, to vše se dá zachytit. Má to své kouzlo. Miluji svou práci.  Je to krásné. A vidíte, jak se měníte.  Minulý rok jsem dávala rozhovor pro kyperský magazín  Sportive – jak žiji svůj život Yogy, jak být plná energie, plnit si své sny a neustále se usmívat.

Letošní rok jsem na dvou billboardech, jeden z nich je pro  aqua park, kde jsme jako lidé stojící proti řeckým bohům. Druhý plakát, kde jsem já samotná v marrocco stylu, je pro welness spa.

Momentálně budu i tvorbou pro jednoho známého kyperského malíře a můj portrét bude vystaven v galerii.

Ale nevěnuji se jen focení, mám také v oblibě vaření, čtení, poslouchaní Mozarta, jezdit na kole a yoga samozřejmě J

Ale moje práce je profesionální masérka.

Jsem moc vděčná. Šťastná, protože si sama plním své sny. Nejsem zrovna ta, která by to vše dostala jen tak zadarmo. Hodně jsem na sobě pracovala a ne jen jako fotomodelka nebo masérka. Vím také, jaké to je pracovat v restauracích jako servírka, nebo vytírat podlahu s mopem jako uklízečka.

A jaké typy fotek děláte?

Glamour, portréty, móda, art, beauty ad.

Co byste ze zásady nefotila?

Open legs (erotické fotky), přijde mi to hrozně laciné. Ale nikoho nesoudím jak to někdo má rád ať to fotí.

Jste mimo modelingu také známá jako vášnivá kyperská jogínka, co se vám vlastně vybaví, když se řekne Yoga?

YOGA je vnitřní síla, energie, radost a štěstí. Pro mne to znamená žít pozitivní životem. Mam úplně jiné priority v životě. Naplňuje mne to dělat dobré věci. Čistím neustále svou karmu. Pomáhat lidem tím, že dávám ze sebe, co nejvíc můžu. Cítím se jako taková, která všude přináší radost do života. Neustále mám chuť se smát. Mne osobně Yoga pomáhá udržovat stabilní život. Být tak pořád dá se říct v klidu. Vše co mne nějak rozptyluje v mém životě, tak okamžitě  zastavím, a je mi jedno, jestli je to rodina, kamarádi, sousedé, práce, nebo nějaké nezbytné věci. Kde se necítím dobře, tak okamžitě odcházím nebo nekomunikuji. Zkrátka žiju svůj svět. Vše, co dělám jsou jen pozitivní věci kolem sebe. Protože pokud člověk věří jen na pozitivní myšlení, tak není možné,  aby se dělo něco špatného kolem vás.  Yoga pomáhá uvnitř i na venek. Lidé jsou více srovnaní sami se sebou. Pozitivní je ke konci meditace to, že člověk „úplně vypne“. Dokážete se přenést přes čas jako by duše byla úplně někde jinde. Meditací nasáváte energii a vše špatné jde pryč z těla. Yoga vás také omládne. A myslím, že hodně lidí by našlo kus sebe. Yogu bych doporučila každé věkové kategorii. Je to lék na zdravý spokojený bohatý šťastny život.

PS: Plním si své sny. Jsem nezávislá a snažím se žít naplno každý den…

dien

Komentáře